Apie maista – Rom 14 sk .

Apie maista  – Rom 14 sk .

Rita Maišelytė
Attachment Unavailable
This attachment may have been removed or the person who shared it may not have permission to share it with you.
 https://www.facebook.com/groups/208905335841010/permalink/691413747590164/
Like ·  · 
 • Laima Briediene Rita,nelabai aisku ,ka Jus norejote pasakyti siomis eilutemis ,neissakete savo nuomones 
  Dazniausiai sias eilutes naudoja tie ,kas nenori paklusti Dievo nurodymams del maisto,paprastai isimdami eilutes is konteksto . 
  Kaip rasoma sios istraukos pradz
  ioje ,kalba eina ne apie viska ,ka Dievas sukure ,bet apie mesa ir darzoves bei vyna. 
  Kadangi tais laikais mesa pirkdavo turguje ir ji dazniausiai pries tai budavo aukojama pagoniu dievams ,del to ir rasoma ,kad silpnesnio tikejimo broliai nevalgo mesos . Bet kitoje Pauliaus laisku istraukoje rasoma ,kad tie pagoniu dievai neturi itakos tiems ,kurie tiki Yeshua ,todel galima valgyti tokia mesa,paaukota tiems dievams,jeigu tiksliai nezinai ,ar ji pries tai buvo paaukota .
 • Laima Briediene Rom 14:14 Žinau ir esu įsitikinęs Viešpatyje Jėzuje, kad nieko nėra savaime netyro. Bet tam, kas mano esant netyrų dalykų, tam jie netyri. 

  Sioje eiluteje zodzio “netyras ” reiksme graiku kalba yra ne “nesvarus” ,bet “nesventas-defiled, unclean, unholy” 

  Rom 14:14 I know,G1492 andG2532 am persuadedG3982 byG1722 the LordG2962 Jesus,G2424 thatG3754 there is nothingG3762 uncleanG2839 ofG1223 itself:G1438 butG1508 to him that esteemethG3049 any thingG5100 to beG1511 unclean,G2839 to himG1565 it is unclean.G2839

  G2839
  κοινός
  koinos
  koy-nos’
  Probably from G4862; common, that is, (literally) shared by all or several, or (ceremonially) profane: – common, defiled, unclean, unholy.

 • Laima Briediene Sioje istraukoje aiskiai kalbama apie ta pati ,ty apie mesa ,aukota stabams ,bet tai nereiskia ,kad galima valgyti visus kurinius ,netgi tuos ,kuriu paskirtis yra ne maistui ,bet aplinkos valymui ir pan . 

  1Co 10:19 Ką gi sakau? Ar stabas ką nors reiškia? Ar ką nors reiškia auka stabams? 
  1Co 10:20 Ne, bet pagonys, aukodami aukas, aukoja demonams, o ne Dievui. Ir aš nenoriu, kad jūs būtumėte demonų bendrininkai. 
  1Co 10:21 Jūs negalite gerti Viešpaties taurės ir demonų taurės. Negalite sėdėti prie Viešpaties stalo ir prie demonų stalo. 
  1Co 10:22 Nejaugi kurstysime Viešpaties pavydą? Ar mes už Jį stipresni? 
  1Co 10:23 Viskas man leistina, bet ne viskas naudinga. Viskas man leistina, bet ne viskas ugdo! 
  1Co 10:24 Niekas teneieško, kaip jam geriau, bet kaip kitam. 
  1Co 10:25 Valgykite visa, kas parduodama mėsos prekyvietėje, sąžinės labui nieko neklausinėdami. <<<——————-
  1Co 10:26 Juk “Viešpaties yra žemė ir visa, ko ji pilna”. 
  1Co 10:27 Jeigu jus pasikviečia netikintis žmogus ir jūs norite jį aplankyti, valgykite visa, kas jums padedama, sąžinės labui nieko neklausinėdami. <<<————- Neklauskite ,ar si mesa buvo aukota stabams !!!!!!!!!!!!!!
  1Co 10:28 Bet jei kas jums pasakytų: “Tai auka stabams”,<<<<————- tada nevalgykite dėl žmogaus, kuris tai pasakė, ir dėl sąžinės, – juk “Viešpaties yra žemė ir visa, ko ji pilna”. 
  1Co 10:29 Čia aš kalbu ne apie tavo paties sąžinę, bet apie kito sąžinę. Kodėl gi mano laisvė turėtų būti teisiama kitos sąžinės? 
  1Co 10:30 Jeigu aš dėkodamas valgau, kodėl man priekaištaujama dėl maisto, už kurį dėkoju?

 • Rita Maišelytė Kiekvienas priima tai kaip supranta… 
 • Laima Briediene Rita ,Rastas aiskiai sako ,tik reikia ziureti visa konteksta 

  Dar viena istrauka ta tema patvirtina ta pati :

  1Co 8:1 Dėl aukų stabams mums aišku: mes visi turime pažinimą. Pažinimas išpučia, bet meilė ugdo. 
  1Co 8:2 Jei kas mano ką nors žinąs, tai jis dar nieko nežino, kaip turi žinoti. 
  1Co 8:3 Bet kas myli Dievą, tas yra Jo pažintas. 
  1Co 8:4 Taigi dėl stabams paaukotų dalykų valgymo mes žinome, kad stabas pasaulyje yra niekas ir kad nėra jokių kitų dievų, kaip tik vienas Dievas. 
  1Co 8:5 Ir nors yra vadinamųjų dievų danguje ar žemėje, – daug tų dievų ir daug viešpačių, – 
  1Co 8:6 tai mes turime tik vieną Dievą, Tėvą, iš kurio yra visa ir Jam esame mes, ir vieną Viešpatį, Jėzų Kristų, per kurį yra visa ir mes per Jį. 
  1Co 8:7 Bet ne visi turi tokį pažinimą. Kai kurie su sąžine, pripažįstančia stabus, iki šiol valgo maistą, kaip stabams paaukotą, ir jų silpna sąžinė susitepa. 
  1Co 8:8 Maistas nepriartina mūsų prie Dievo. Kai valgome, nieko nelaimime, ir kai nevalgome, nieko neprarandame. 
  1Co 8:9 Bet žiūrėkite, kad ši jūsų laisvė netaptų papiktinimu silpniesiems. 
  1Co 8:10 Antai, jei kas pamatytų tave, turintį pažinimą ir valgantį stabų šventykloje, argi silpno žmogaus sąžinė nebus paskatinta valgyti stabams paaukoto maisto? 
  1Co 8:11 Ar dėl tavo pažinimo nežus silpnas brolis, už kurį mirė Kristus? 
  1Co 8:12 Šitaip nusidėdami broliams ir sužeisdami jų silpnas sąžines, nusidedate Kristui. 
  1Co 8:13 Todėl jei valgis piktina mano brolį, aš nevalgysiu mėsos per amžius, kad nepapiktinčiau savo brolio.

 • Laima Briediene Dar viena priestaringa Pauliaus laisku istrauka ,kuri suprantama neteisingai del iskreiptu vertimu ir del to ,kad neziurima i viso Rasto konteksta :

  1Ti 4:1 Dvasia aiškiai sako, kad paskutiniais laikais kai kurie atsitrauks nuo tikėjimo, pasidavę klaidinančioms dvasioms ir demonų mokymams, 
  1Ti 4:2 veidmainingiems melo skelbėjams, turintiems sudegintą sąžinę, 
  1Ti 4:3 draudžiantiems tuoktis, liepiantiems susilaikyti nuo maisto<<<———-(graiku k raso MESOS) , kurį sukūrė Dievas, kad jį su padėka priimtų tikintieji ir pažinusieji tiesą. 
  1Ti 4:4 Kiekvienas gi Dievo kūrinys<<<<—— (gr.k raso PRODUKTAS,ty tai ,ka Dievas sukure MAISTUI) yra geras, ir niekas neatmestina, jei priimama su padėka, 
  1Ti 4:5 nes tai pašventinama Dievo žodžiu ir malda. <<<<<————- Pasventinama KIAULE ar ziurke ???? Juk Dievo Zodis aiskiai nurodo ,kas yra sukurta maistui !

 • Rita Maišelytė  Nesigincikyte, o savo tiesas pasilaikykite sau ir Dievui. is kur jus zinote, kad suprantate teksta taip kaip tinkama, kad tai aiskinti kitiems kurie suvokia ji pagal save? is kuris is ju bus teisus? Bus teisus abu…
 • Daina Kiss Tiesa arba yra, arba ne. Nebuna dvieju ar devyniolikos tiesu tuo paciu klausimu. Kitas reikalas, kaip mes norim tas tiesas priimti, kaip noretume suprasti, del vienu ar kitu priezasciu. 
  Jeigu kiekvienas liudytojas teisme (gyvenime) liudys savo tiesas(
  teologijas) o ne ivykius (Rasta), tai niekas niekada nenuspres kas vyko is tikro…
  Tik analizuojama ivykiu visuma gali sukurti bendra vaizda, nerysku, lyg pro apdumyjusi stikla, bet (vientiso)vaizdo neieskantys aplamai nagali nieko matyti…taigi, beldziantiems bus atidaryta, tad belskim, bendraukime, dalinkimes… 
  Nera teisaus nera nei vieno, nera kas Dievo ieskotu…o ne savo tiesu…tik Dievas, kuris yra Tiesa, gali apreiksti Save Jo ieskantiems. 
 • Laima Briediene Rita ,Dievo Zodyje ,Jo Instrukcijose – Toroje labai aiskiai yra nurodyta ,kas yra mums skirta maistui . Gaila ,kad matomai skaitote tik Pauliaus laiskus ir todel Jums nera aisku . 
  Bet jei manote ,kad Paulius moke kitaip ,negu Dievo Zodis moko ,tai k
  odel sekate ji ,juk tuomet jis yra netikras pranasas ,jeigu moko lauzyti Dievo Isakymus ??
  Yeshua atejo mokyti Toros ,Jis paaiskino ,kaip ja teisingai taikyti musu gyvenime . Tai kodel Pauliaus nelabai suprantami ir Dievui tariamai priestaraujantys nurodymai turetu buti auksciau visko ???
 • Daina Kiss Naujausias mirtinas virusas, einantis i europa is azijos, susijes su kupranugariais. Kai kas juos augina, priziuri ir valgo. Jie savyje turi virusa, kuris mirtinas zmogui, kupranugariai visada ji turi, tik patys nesuserga…o zmogui pavojingas….
  Ser
  niena daznai buna su trihinelemis…
  Triusiai pernesa uzkreciama virusa, nuo kurio dvesia patys auginami fermose ir uzkrecia zmones…
  Zmogus gali pasigaves valgyti bet ka, tik ne viskas jam naudinga…kai kas net nuodinga. Skiriam gera nuo blogo visame kame. 
  Dekojam Dievui uz tai, ka Jis duoda mums ant stalo pasideti ir i pilva imesti, bet neburtininkaujam, zinodami dara negerai,- paprasom Tevo palaiminti musu pasirinkimus…kol turim is ko rinktis. Nes nuodemems didejant,(daugejant) is zmoniu Dievas patraukdavo duona ir jie valge savo vaikus..