Kas yra žydai ir izraelitai

Божий план спасения: вначале Бог избрал семьи (Адам и Хава, Ноах и его семья, семьи праотцов), потом - Израиль, а в Новом Завете - Бог хочет спасения Израиля и народов мира. БОГ ПРИБАВЛЯЕТ, НИКОГО НЕ ТЕРЯЕТ, ЕМУ ВСЕ ДОРОГИ! БОГ ЕЩЕ БОЛЬШЕ ОТКРЫЛ ДВЕРЬ ДЛЯ СПАСЕНИЯ, ВХОДИТЬ НУЖНО УЗКИМИ ВРАТАМИ!

God's plan of salvation: in the beginning God chose families (Adam and Eve, Noah and his family, families of patriarchs), then God chosed Israel and in the New Testament - God wants the salvation of Israel and the nations of the world. GOD ADDS, NOBODY ISN'T LOST, HE LOVES ALL PEOPLE! GOD HAD OPENED THE DOOR FOR SALVATION MORE, WE NEED TO COME VIA THE NARROW GATES!

Божий план спасения: вначале Бог избрал семьи (Адам и Хава, Ноах и его семья, семьи праотцов), потом – Израиль, а в Новом Завете – Бог хочет спасения Израиля и народов мира. БОГ ПРИБАВЛЯЕТ, НИКОГО НЕ ТЕРЯЕТ, ЕМУ ВСЕ ДОРОГИ! БОГ ЕЩЕ БОЛЬШЕ ОТКРЫЛ ДВЕРЬ ДЛЯ СПАСЕНИЯ, ВХОДИТЬ НУЖНО УЗКИМИ ВРАТАМИ!

God’s plan of salvation: in the beginning God chose families (Adam and Eve, Noah and his family, families of patriarchs), then God chosed Israel and in the New Testament – God wants the salvation of Israel and the nations of the world. GOD ADDS, NOBODY ISN’T LOST, HE LOVES ALL PEOPLE! GOD HAD OPENED THE DOOR FOR SALVATION MORE, WE NEED TO COME VIA THE NARROW GATES!

 • Remigijus Rabikauskas Gal 3:28- Nebėra nei žydo, nei graiko; nebėra nei vergo, nei laisvojo; nebėra nei vyro, nei moters: visi jūs esate viena Kristuje Jėzuje!
  Taigi nesvarbu ar tu šiandien esi izraelitas pagal tautybę ar tu esi kitos tautybės žmogus, išgelbėjimas teikiamas tik tiems, kurie tiki tuo ką Jėzus dėl jų padarė, daro ir padarys.
  Ap. Paulius sako Rom 11:26 – “pasakysiu jums paslaptį: “dalis Izraelio tautos lieka užkietėjusi, kol įeis pagonių visuma, o tada bus išgelbėtas visas Izraelis”, tai yra bus išgelbėtas visas dvasinis Izraelis, kuris Naujajame Testamente vadinamas “bažnyčia”- pašauktųjų sambūris.
  1Kor 12:13- Mes visi buvome pakrikštyti vienoje Dvasioje, kad sudarytume vieną kūną, visi – žydai ir graikai, vergai ir laisvieji; ir visi buvome pagirdyti viena Dvasia.
 • Laima Briediene Is dalies rasote teisingai Remigijau ,tik kodel pridedate tai ,ko nera Rasto eilutese ,kurias cituojate ? :
  “Ap. Paulius sako Rom 11:26 – “pasakysiu jums paslaptį: “dalis Izraelio tautos lieka užkietėjusi, kol įeis pagonių visuma, o tada bus išgelbėtas visas Izraelis”, tai yra bus išgelbėtas visas dvasinis Izraelis, kuris Naujajame Testamente vadinamas “bažnyčia”- pašauktųjų sambūris. ”

  Kur cia rasoma ,kad bus isgelbetas kazkoks kitas samburis ,tariamai “dvasinis” Izraelis ar “baznycia” ?

 • Laima Briediene O pagoniu visuma ieis ir bus iskiepyta i Izraeli . Ir taip pat bus isgelbeta ta dalis Izraelio tautos ,kuri uzkietejusi . Butent apie tai aiskiai rasoma Jusu cituojamoje Rasto vietoje Rom 11:26
  Vienas Dievas – Izraelio Dievas ,viena Dievo tauta -Izraelis
 • Laima Briediene Beje ,Izraelio tauta tai ne vien zydai – Judo gimine ,bet visos 12 giminiu …
  Dauguma ju isklaidyta po pasauli ,niekas tiksliai nezino ,kur .
 • Remigijus Rabikauskas Laima, aš nepridėjau prie Rašto, bet interpretavau Raštą, paremdamas savo interpretaciją tolesniais tekstais iš Rašto, kuriuose aiškiai sakoma, kad Kristuje ir įtikėjęs žmogus iš žydų ir įtikėjęs-
  iš pagoniu yra viena Kristuje – viena jo bažnyčioje, arba viena Dvasiniame Izraelyje.
  Kodėl dvasiniame Izraelyje, todėl, kad remiantis Rom 2:28,29 Ne tas yra tikras žydas, kuris viešai laikomas žydu, ir ne tas tikras apipjaustymas, kuris išoriškai atliktas kūne. Anaiptol! Tiktai tas yra žydas, kuris toksai viduje, ir tiktai tuomet yra apipjaustymas, kai širdis apipjaustyta dvasioje, o ne pagal raidę. Tokiam ir gyrius ne iš žmonių, bet iš Dievo.
  Tą pati galima pasakyti ir apie visą ( dvasinį) Izraelį- bažnyčią, kuri sudaro ne žydai ir izraelitai pagal tautybę, bet įtikėję iš žydų ir pagonių (tarp kuriu savo laiku ir asimiliavosi Izraelis). ( Ef 2:11-18)
 • Laima Briediene Remigijau ,suprantu ,kad tai interpretacija , ji greiciausiai paremta baznycios tradicijomis ar paveldetomis kai kuriu itakingu lyderiu doktrinomis …
  Jeigu vartojame termina “baznycia ” ,tai turetu buti vartojama kaip Izraelio ar Dievo Surinkimo sinonimas ,o ne kazkokia kita ,atskira nuo Izraelio savoka . Tie ,kas nedvasiniai ,iskertami is Izraelio -Alyvmedzio ,o tie ,kas nebuvo Izraelis (pagal kuna) ,tikejimu iskiepijami i Alyvmedi . Todel ir yra tik VIENAS Izraelis , nera dvasinio ir fizinio Izraelio ,kaip atskiru Dievo tautu .
 • Laima Briediene Na o sis Jusu teiginys ====>”Tą pati galima pasakyti ir apie visą ( dvasinį) Izraelį- bažnyčią, kuri sudaro ne žydai ir izraelitai pagal tautybę, bet įtikėję iš žydų ir pagonių (tarp kuriu savo laiku ir asimiliavosi Izraelis). ( Ef 2:11-18)” <==== tai persa minti ,kad cia turimas galvoje kazkoks kitas medis ,taip vadinama baznycia ,i kuria savo laiku asimiliavosi (buvo iskiepytas ??) Izraelis.
 • Arnas Oldikas Remigijau, pirmiausia svarbu yra suprasti kas yra žydai. Jie yra kitaip sakant Abraomo palikuonys (hebrajai, ivri). Izraeliui priklauso ne visi žydai, o tik Jokūbo-Izraelio palikuonys, t.y. 12 giminiių, tarp kurių yra judėjai (Judo palikuonys). Būtent dar prieš keletą šimtų metų iki Mesijo pirmojo atėjimo buvo likusios tik dvi giminės- Judo ir Benjamino (ir truputis Levio). Kaip ir tada, taip ir šiandien Izraelio kaip tautos nėra. Todėl Kristus ir atėjo surinkti pražuvusių Izraelio avių (o ne pagonių). Dievas taip pat sudarė naują Sandorą su Judo namais ir Izraelio namais Jer.31,31 (ne su pagonimis, ypač pagalvok apie tą Rašto vietą). Mes garbiname Izraelio Dievą, o būdami tik ateiviai, galime būti Jo Tauta tik paklusdami Kūrėjo Įstatymams. Tu gali tai įvardinti kaip “dvasinis Izraelis”, bet tai nebus pagal Dievo Žodį, kuris aiškiai sako, kad Išrinktoji Dievo Tauta (Nuotaka) yra Izraelis ir prie jo prisijungiantys ateiviai. Izraelio surinkimas jau prasidėjo (iš pagonių visumos), o po to prisijungs judėjai. Ir pagrinde dėl ko rašiau, tai tavo cituojamas eilutes Rom. 2:28,29 reikia versti ne žydas, o judėjas (pažiūrėk į originalą). O tai labai viską keičia
 • Arnas Oldikas Ir Gal 3:28 irgi verčiasi ne žydas, o judejas…
 • Laima Briediene Arnas teisingai pastebejo ,kad “Kristus ir atėjo surinkti pražuvusių Izraelio avių (o ne pagonių). Dievas taip pat sudarė naują Sandorą su Judo namais ir Izraelio namais Jer.31,31 ”
 • Laima Briediene O del terminu / zodziu tai gali iskilti nemazai painiavos ,nes netgi tie patys zmones,tos pacios etnines grupes , skirtingai vadinami skirtingose kalbose, pvz lietuviu k.- zydai ,anglu k – Jews (nuo zodzio Judas/Jude) ,bet rusu k. tie patys zmones jau vadinami “evrei” (nuo zodzio ivri ).
  Mano supratimu ,lietuviu k. zodis “žydas” ir kiles nuo zodzio JUDE ,tai yra nuo Judo gimines . Butent is to zodzio tikriausiai ir kilo Pietines karalystes pavadinimas -Judeja (angl. Judah ) . Butent sioje karalysteje gyveno dvi giminės- Judo ir Benjamino (ir truputis Levio).
  Pietines karalystes likutis isliko ,nes ji Dievas sugrazino is tremties , todel Yeshuos atejimo metu jie gyveno Izraelyje ir Judejoje .
 • Arnas Oldikas Laima, ar Abraomas buvo žydas ar judėjas? Matai, kaip kartais gaunasi kai įdedame savo supratimą
 • Laima Briediene Arnai ,Abraomas buvo Hebrajas (Ivri)
 • Laima Briediene Zodis “hebrajas -ivri” yra specifinis zodis ,kuris nereiskia giminystes .
  Abraomas buvo pirmasis hebrajas (Ivri) ,nes jis perejo (crossed over) . Ivri reiskia perejes .

  Heb 11:8 Tikėjimu Abraomas pakluso, kai buvo pašauktas keliauti į šalį, kurią turėjo paveldėti, ir išvyko, nežinodamas kur einąs.
  Heb 11:9 Tikėjimu jis apsigyveno pažado žemėje, tarytum svetimoje, gyvendamas palapinėse su Izaoku ir Jokūbu, to paties pažado bendrapaveldėtojais.

  Abraomas perejo is Babilono i pazadetaja Kanano zeme . Is babiloniecio Abramo tapo hebraju Abrahamu .

  Genesis 14:13: Abram is described as a “Hebrew”. This is the word ivri. It means, “one who has crossed over”, or “one from beyond”, “from the other side.”
  Geographically Abraham came from the other side of the river, probably a reference to the Jordan since he came from Mesopotamia (modern day Iraq) to Canaan (Israel) on the other side. He was also both the physical and spiritual heir of Ever, Noah’s great-great-grandson (hence the name Ivri) who lived on a higher spiritual plane than most of the world.
  Abraham was on one side and the entire world was on the other.
  Our Sages explained that there is another meaning in the name Ivri. It is a name that also reflects an ideological other side; Abraham was on one side and the entire world was on the other. A deeper look at the story of Abraham provides us with a unique insight into just how alone and unique he was in a world which was his polar opposite.

  One Man against the World
  Abraham lived to see the entire world rebel against God. They conspired together to build a tower to reach the heavens. Some wanted to ascend and wage war, others to worship idols there, and some just wanted to remain there, high above the world in a place of power that defied God’s dominion. They were otherwise unified in their efforts to build what we know as the Tower of Babel. King Nimrod, a charismatic demagogue and master of persuasion, led their cause and he was determined to recruit every human being in the world to his movement because he understood the overwhelming force of unanimity.

  Yet there was one individual who absolutely refused to join: Abraham. This irked Nimrod and his followers to no end, for they knew that their absolute unity in purpose gave them unbelievable power. They finally convinced themselves that Abraham’s opposition was meaningless since they saw in the stars that Abram, his name at the time, would not bear children, which in their eyes meant that his mark on the world would be immaterial. What they did not know was that God would change his name to Abraham, a person who would give birth to a movement that would forever change the world and render them, not him, irrelevant.

  Imagine what it must have been like to be Abraham. Ponder the loneliness of having the entire world publicly against you, while you remain stalwart in your faith and cling tenaciously to that which you know is right. Yet all the ridicule would not move Avraham.

 • Arnas Oldikas Būtent ivri, o lietuviškai žydas, rusiškai evreij, angliškai hebrajus
 • Laima Briediene Suprantu ,is kur Jums persasi tokia mintis ,Arnai ,nes sie zodziai daznai naudojami kaip sinonimai Bet is esmes jie reiskia skirtingus dalykus .
 • Laima Briediene O si vieta isversta teisingai ,nes ‘zydas’ yra ‘judejo’ lietuviskas atitikmuo :

  Gal 3:28 Nebėra nei žydo, nei graiko; nebėra nei vergo, nei laisvojo; nebėra nei vyro, nei moters: visi esate viena Kristuje Jėzuje!

  Gal 3:28 There isG1762 neitherG3756 JewG2453 norG3761 Greek,G1672 there isG1762 neitherG3756 bondG1401 norG3761 free,G1658 there isG1762 neitherG3756 maleG730 norG2532 female:G2338 forG1063 yeG5210 areG2075 allG3956 oneG1520 inG1722 ChristG5547 Jesus.G2424
  G2453
  Ἰουδαῖος
  Ioudaios
  ee-oo-dah’-yos
  From G2448 (in the sense of G2455 as a country); udaean, that is, belonging to Jehudah: – Jew (-ess), of Juda.

  Butent isreiskia aiskia minti ,kad nera skirtumo tarp judeju ,kurie grizo is vergijos ( Pietine karalyste – Judeja) ir tarp tu kurie liko vergijoje (Siaurine karalyste – Izraelis) , o veliau buvo issklaidyti ir tapo pagonimis (graikais) .

 • Laima Briediene Nesupratau Jusu klausimo ,Arnai .
 • Laima Briediene Apie skirtinga reiksme siu ivairiu zodziu ?
 • Laima Briediene Beje ,kuomet izraelitai -Jokubo palikuonys isejo is Egipto ,prie ju prisijunge daugybe svetimtauciu ,kurie tikriausiai net nebuvo Abraomo ,ne tik Jokubo, palikuonys . Bet visi jie buvo vadinami hebrajais -ivri ,nes jie perejo (crossed over) per Jura ,perejo is Egipto vergijos i laisve …
 • Laima Briediene Gal but todel rusakalbiai zydai save vadina “evrei” (nuo zodzio Ivri ) ,nes jie isejo is SSSR vergijos ?
  Taciau anglakalbiai save vadina “Jews” (nuo zodzio Judah) .
  Is zodziu vartojimo galima daug ka suprasti apie tauta :
  Pvz lietuviskas zodis “Tevyne” ir rusiskas zodis “Rodina” . Jie reiskia ta pati ,bet isreiskia skirtinga poziuri i saknis ,vieniems saknys yra ten ,kur ju TEVAI ,kitiems – kur jie yra gime
 • Arnas Oldikas Žydai-hebrajai yra nuo Abraomo laikų. Taip, iš Egipto išėję izraelitai irgi buvo dalis žydų- hebrajų. Abraomas, bei Ezavas turėjo ir kitų sunų. O kas jie, jei jų tėvas žydas-hebrajas?
 • Remigijus Rabikauskas Laima, rašot: “Todel ir yra tik VIENAS Izraelis , nera dvasinio ir fizinio Izraelio ,kaip atskiru Dievo tautu “
  Sutinku, kad Dievo tauta yra viena ir vieninga ir ją sudaro kiekvienas, kuris tiki tuo ką dėl jo padarė Jėzus ir nesvarbu iš žydų jis ar iš pagonių.
  Tačiau kada kalbame apie Izraelį, tai galime kalbėti ir apie Izraelio valstybę, kurios gyventojai vadinami izraelitas ir kuriu didžioji dalis šiai dienai neturi nieko bendro su tikėjimu Jėzumi.
  Kada Ap. Paulius kalba apie Izraelį, kuris bus išgelbėtas, jis ( mano supratimu) kalba apie tuos, kurie įtikės Jėzumi, o ne apie tuos, kurie turi Izraelio valstybės pasą ar tautybę.
  Kada aš sakau dvasinis Izraelis, turiu galvoje tą Izraelį, kuris yra atgimęs iš aukšto ir yra vedamas Dievo Dvasios. Dėl to jis ir yra dvasinis Izraelis, o ne šiaip Izraelis pagal tautybę.
 • Remigijus Rabikauskas Abraomas pirma kartą pavadintas hebrajumi (Pr14:13 )
  Abraomo anūkas Jokūbas pirmą kartą pavadintas Izraeliu(Pr 32:29)
  Jokūbas turėjo 12 sūnų, kurie sudarė Izraelio gimines (Pr 49sk)

  Suskilus vieningai, karaliaus Saliamono Izraelio karalystei,( kurioje gyveno 13 Izraelio giminių), 931m. pr.Kr., jos vietoje
  susiformavo dvi naujos karalystės – šiaurinė Izraelio karalystė ( 10 giminių plius levitai) ir pietinė Judėjos karalystės( 2 giminės plius levitai).
  Izraelio karalystė Asiras buvo sunaikinta 722 m pr.Kr. Dešimt giminių asimiliavosi su pagonimis.
  Judėju karalystė buvo pavergta Babiloniečių 586 m.pr.Kr. bet po Babilono nelaisvės judėjai ( kurie taip buvo ir izraelitais, nes jie kilo iš Jokūbo) grižo į savo žemes, kur gyveno iki 135 m. po Kr. 1948 m. po Kr. buvo atkurta Izraelio valstybė.
 • Laima Briediene Kai kurie terminai skirtingai naudojami tradiciskai ,kartais ne pagal tikraja prasme ,be to vertimuose daznai isverciama netiksliai . Todel inesa painiavos ir dar labiau padidina identiskumo krize …

  Svarbu zinoti pagrinda ,kad tikintieji i Yeshua yra iskiepyti i Izraeli .
  Ir turiu sutikti su Remigijumi ,kad tai nesusije su dabartines Izraelio valstybes pasu …

 • Arnas Oldikas Dabartinio Izraelio gyventojai yra ne izraelitai. Pasuose yra rašoma JUDI. Šiandieninis Izraelis yra tik žemės atžvilgiu Izraelis, bet ne Dievo Išrinktos Tautos atžvilgiu. Norint tapti Jo vaiku, reikia pradėti garbinti ir paklusti Izraelio Dievui-Kūrėjui, o ne imperatoriaus Konstantino sukurtam “krikčioniškam-pagoniškam” dievui su jo šventėmis, tradicijomis ir doktrinomis, kurios neturi nieko bendro su Mesijumi