Ką jūs galvojate apie pomirtinį gyvenimą?

Ka jus galvojate apie pomirtini gyvenima? Ar egzistuoja siela, kur eina po mirties pas Dieva i dangu kaip zmogaus asmenybe?

LikeShow more reactions

Comment

Comments
Greita Asta
Greita Asta buvau ten-galvoti nereikia,žinau 🙂
Greita Asta
Greita Asta eidama išlikau ta pati aš,tik kūno nebuvo
Natali Ups
Natali Ups Vau, o jauteisi lengva? Ar matei savo rankas? jos peršviečiamos? Ar buvai visai nematoma?
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis …Oho, ar buvo ten kavos, koks oras buvo, ar salta be kuno, eidama ar matei savo kojas, kokios jos, ar buvo su batais ar basankem, o gal basos?…
Laima Briediene
Laima Briediene Idomi ir labai priestaringa tema … 🙂
Marius Marius
Marius Marius Mėgstu Šventąjį Raštą. Ir tik juo remtis. Tam Dievas ir paliko, kad tik Žodis yra tikra liudytojas. Nusikelkime kai Dievas kure žmogų.
,,Pr 2,7 ,,Ir Viešpats Dievas padarė žmogų iš žemės dulkių ir įkvėpė į jo šnerves gyvybės kvapą. Taip žmogus tapo gyva siela” tai Burbulio vertimas. Galima žiūrėti ir į anglišką ,,King James bible”
Toje eilutėje matau tris veiksmus. Bandysiu pasidalinti kaip suprantu šią eilutę.
1)Dievas sukuria pirmiausia kūną, ir jis dar negyvas.
2)Dievas įkvepia į žmogaus šnerves gyvybės alsavimą.
3)Jis tampa gyva siela, žmogus, arba asmenybė.
Įsivaizduokite Knygą – (kūnas), gyvybės alsavimas- (skirtukas) įdedamas į knygą, ir tik tuomet tampa Siela –(asmenybė, Žmogus, Būtybė).
Tai gaunasi Kūnas + Gyvybės Alsavimas = Siela
,,Ką rašo dar Šventasis Raštas apie mirti? Mirtis pirmoji tai miegas. Jobo 14, 10 Bet kai žmogus miršta, jis yra bejėgis; kai mirtingasis atsikvepia paskutinį kartą, tada kur jis? 11 Kaip vanduo išgaruoja iš ežero, kaip upė nusenka ir išdžiūva, 12 taip žmogus gulasi ir daugiau nebeatsikelia. Jis pabus tik tada, kai dangaus nebebus, tik tada jis bus pažadintas iš miego.‘‘
1 karal. 22,40 ,, 40 Ahabas užmigo su savo protėviais, ir jo sūnus Ahazijas tapo karaliumi jo vietoje.‘‘
Psalm. 76,6 ,,Jų drąsūs kareiviai neteko viso, ką turėjo, ir nūn miega mirties miegu…‘‘

1 Kor 15,51 ,,Štai aš jums atskleidžiu paslaptį: nors mes ne visi užmigsime, bet visi būsime pakeisti,[i8] – 52 staiga, viena akimirka, gaudžiant paskutiniam trimitui. Trimitas nuaidės, ir mirusieji bus prikelti jau negendantys, ir mes būsime pakeisti. 53 Juk reikia, kad šis gendantis [kūnas] apsivilktų negendamybe, šis marus [kūnas] apsivilktų nemarybe.‘‘

Juk kaip kristus mirė prasivėrė kapų rūsiai..Mt 27 ,, 51 Ir štai šventyklos uždanga perplyšo pusiau nuo viršaus iki apačios(su Kristaus mirtimi pasibaigė ir aukojimai apeiginiai), ir žemė sudrebėjo, ir uolos ėmė skeldėti.[i8] 52 Atsivėrė kapų rūsiai, ir daug užmigusių šventųjų kūnų prisikėlė iš numirusių. 53 Išėję iš kapų po Jėzaus prisikėlimo, jie atėjo į šventąjį miestą ir daug kam pasirodė.‘‘ Jėzus juos ir pasiėmė su savimi:
Efiziečiams 4 sk. Jėzus- ,, 8… Kildamas aukštyn, nusivedė sugautus belaisvius ir davė žmonėms dovanų.
Klausymas tolimesniam etapui:
Kam Dievui reikia žmogų pasiimti į dangų, ir gražinti į kūną į kapą antrojo atėjimo metu, kad prisikeltu? Juk tai nelogiška. Ar žinome kur Rašte būtų parašyta, kad mirusieji grįžtu iš dangaus vėl į kuna? Mozė trumpam buvo pasirodęs žemėje, bet su atnaujintu negendančiu kūnu, Kristaus pastiprinti su Elijumi. Dievas juk kulminacija palieka Kristaus atėjimui. Juk atpirktieji įžengs, pro vartus visi kartu, nusilenks ir pašlovins Kristu ir Dievą visi kartu. O Angelai Džiaugsis ir giedos kartu.

Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Pirmasis kas buvo uzmigdytas Dievo, tai buvo Adomas.., ar Adomas mire, kad is jo buti sukurti du nauji zmones, vyras ir moteris. Gyvybes alsavima ir daveja pavadino Jeva, o Adomas ir liko zmogum su savo intelekto ir nesugadinto kuno jega…Tolesne seka tokia, per pasakyta ir istarta Dievo zodi jie turejo, tapti vienu kunu…(cia siaip sau brukstelejau)
Marius Marius
Marius Marius Man tai idomu yra tai, kad Sabata buvo Dievo palaiminta pries nuodeme, ir Zmogui padovanota susitikimui su Viespaciu tai ipatingai dienai. Jei zmogus nebutu puoles, Sabata iki siol butu buvusi, ir svenciama. Setonas pasikesino i sia diena: Danieliaus 7sk. 25 ,,Žodžiais įžeis Aukščiausiąjį, neduos ramybės Aukščiausiojo šventiesiems, užsimodamas pakeisti šventes ir įstatymą…“.
Dievas kviecia mus visus atstatyti. Si paminkla Dievo pastatyta. Iz 61,4 ,,Jie atstatys senuosius griuvėsius, atkurs seniai apleistas gyvenvietes, atnaujins nuniokotus miestus, tuščius nuo neatmenamų laikų.‘‘
Marius Marius
Marius Marius Gintaras Delinikaitis ka cia bandai paaiskinti nieko nesuprantu? Argumento ne vieno Sv. rasto, tik kazkokia filosofija 🙂 nemeginkime kurti.
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Jis atstate tai Kristuje, kuris yra sio sabo Viespats. Bendruomene pati sprendzia su Sventaja Dvasia kaip ji svesti ir kada. O kitiems belieka, stai kas…”..Niekas tenesmerkia jūsų dėl[i3] valgio ar gėrimo, dėl švenčių, jaunačių ar šabų. 17 Visa tai tėra būsimųjų dalykų šešėlis, o tikrenybė yra Kristus…”
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Marius Marušauskas, skaityk skliausteliuose ir nejeskok prasmes ten kur nereikia 🙂
Marius Marius
Marius Marius cia kalbama apie kitus dalykus, apie sabo metus atsiversk kunygu knyga ir pamatysi
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Sugrisk i nauja testamenta, jis irgi vartomas ir matomas.
Laima Briediene

Laima Briediene Siame laiske Kolosieciams kontekstas pasako ,kad is pradziu kalbama ne apie Toros Isakymus ,bet apie kazkokias tradicijas ar zmoniu nurodymus .. Col 2:8 Žiūrėkite, kad kas jūsų nepavergtų filosofija ir tuščia apgaule, kuri remiasi žmonių tradicijomis ir pasaulio pradmenimis, o ne Kristumi.

Ir dar priduriama :Tegu niekas jusu nesmerkia ,bet tik Mesijo Kunas gali smerkti ,jei kazka darome ne taip ,kaip nurodyta Toroje .

Marius Marius
Marius Marius matai as lyginu ir senaji ir naujaji testamenta. As niekada nepalieku senojo, o naujasis neaiskinamas ir be senojo, paskaityk, kaip apastalai liudijo, jie naudojo senaji testamenta atskleisti jies Kristu kaip gelbetoja. Apieginiai istatymai pasinaikino, bet Zydai norejo kad laikytusi pogonys atsiverte, kaip ir del apipjaustymo sandoros. Kristus apeiginius dalikus nutrauke, o Sabata, tai neapeiginis. SAbata buvo pries nuopoli.
Marius Marius
Marius Marius Laima, o kas yra JAunatys, ir Sabai? Tai ir aprasyta kunygu 25 sk.
Laima Briediene

Laima Briediene Cia si eilute kontekste :

Col 2:8 Žiūrėkite, kad kas jūsų nepavergtų filosofija ir tuščia apgaule, kuri remiasi žmonių tradicijomis ir pasaulio pradmenimis, o ne Kristumi.
Col 2:9 Jame kūniškai gyvena visa Dievybės pilnatvė,
Col 2:10 ir jūs esate tobuli Jame, kuris yra kiekvienos kunigaikštystės ir valdžios galva.
Col 2:11 Jame jūs taip pat esate apipjaustyti ne rankomis atliktu apipjaustymu, bet kūno nuodėmių, kūniškumo nusirengimu – Kristaus apipjaustymu.
Col 2:12 Su Juo palaidoti krikšte, kuriame jūs buvote ir prikelti, tikėdami jėga Dievo, prikėlusio Jį iš numirusių.
Col 2:13 Ir jus, mirusius nusikaltimais ir jūsų kūno neapipjaustymu, Jis atgaivino kartu su Juo, atleisdamas visus nusikaltimus.
Col 2:14 Jis ištrynė skolos raštą su mus kaltinančiais reikalavimais, raštą, kuris buvo prieš mus, ir panaikino jį, prikaldamas prie kryžiaus.
Col 2:15 Jis nuginklavo kunigaikštystes bei valdžias ir viešai jas pažemino, triumfuodamas prieš jas ant kryžiaus.
Col 2:16 Taigi niekas tenesmerkia jūsų dėl valgio ar gėrimo, dėl švenčių, jauno mėnulio ar sabato dienų.
Col 2:17 Visa tai tėra būsimųjų dalykų šešėlis, o kūnas ###yra ###Kristaus.

Labai sudarkytas paskutines eilutes vertimas. Zodelis [YRA]*** idetas italic sriftu ,jo nera originale .

Col 2:17 WhichG3739 areG2076 a shadowG4639 of things to come;G3195 butG1161 theG3588 bodyG4983 [ is]*** of Christ.G5547

Marius Marius
Marius Marius labai atsiprasau, bet cia as buvau nei ta diskusijos laukeli imetes apie sabata, Norejau i ana laukeli kur apie pazadus, bet kazkaip ten uzsimine apie sabata kazkas tai ir brukstelejau netycia ne i ta vieta. Cia yra apie pomirtini gyvenima Diskusija 🙂
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis …as taip pat darau, kaip ir jus Marius
Laima Briediene

Laima Briediene Ir dar siulau atkreipti DEMESI i sia eilute Kol 2:14 Jis ištrynė skolos raštą su mus kaltinančiais reikalavimais, raštą, kuris buvo prieš mus, ir panaikino jį, prikaldamas prie kryžiaus.

CIA NESAKO ,KAD ISTRYNE TOROS ISAKYMUS ,bet sako ,kad istryne SKOLOS RASTA !!!

Laima Briediene

Laima Briediene Taip ,Mariau ,cia pamineti jaunatys ir Sabai yra is Toros nurodymu . Ir sakoma kad jie YRA (O NE BUVO) ateinanciu dalyku seseliai . Tad jie yra nepanaikinti .

Si Kol laisko vieta daznai naudojama pagristi krikscioniskas antinomines doktrinas ,bet is tiesu tai yra labai iskreiptai verciama ir suprantama .

O sios eilutes mintis aiski ,kad niekas negali spresti ir teisti musu uz tu dalyku sventima ,tik Mesijo Kunas gali spresti (ar teisingai ir teisetai svenciame) . 🙂

Laima Briediene
Laima Briediene Mariau ,Jus rasote ,kad “Kristus apeiginius dalikus nutrauke” . Gal galetumete nurodyti is Rasto ,kur Mesijas nurode ,kad Jis kazka nutrauke ,ivardindamas tai kaip apeiginius dalykus ?
Natali Ups
Natali Ups @ Gintaras, aš rimtai klausiau, man įdomu. Kas čia blogo pasidomėti?
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis …kas cia blogo pajuokauti ?
Natali Ups
Natali Ups aš pažinojau tik vieną vienintelį žmogų, kuris buvo išėjęs iš kūno. Mano bendradarbė buvo apalpusi autobuso stotelėje. Tai ji pasakojo, kad pakilo keliais metrais į viršų ir matė save iš viršaus, kaip žmonės bėga prie jos. O paskui ji atsibudo.
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Ir kas jums is siu patirciu…🙂
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Yra liudijimu apie dangu, bet tikriausiai jus juos klauset ir skaitet, ar ne…
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Joli, kaip jūsų bendradarbės patirti suderinti su Mok 9:5,6,10, kur parašyta, kad mirusieji nieko nežino, kad jie neturi dalies tame kas vyksta po saule, kad šeole- kape nėra jokios veiklos, išminties bei sumanymų ?
Marius Marius
Marius Marius Jei rimtai, tai nemaciau ne vieno argumento patvirtinanciu brangieji apie pomirtini gyvenima, o as daug eiluciu minciu matau, kkad nera. Nes jis nieko nemasto nieko negirdi, nemato, sirdis kuria Dievas dave sustoja, ir ji plaks kai Kristus ji prikels. arba mirciai arba amzinam gyvenimui.
Greita Asta
Greita Asta aš įsitikinus kad yra,bet tai labai skiriasi nuo to ką dabar vadiname gyvenimu…
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Amzinasis gyvenimas yra Tevo ir Sunaus pazinimas…Jai nepazystam Tevo ir Kristaus, ka galim kalbeti apie Gyvenima, kuris yra uz siu ribu. Amzinasis gyvenimas nera berybio laiko savoka, tai Asmuo, tai buvimas Jame…🙂
Rasa Raindrop
Rasa Raindrop Siela tai dar nera visa asmenybe, kaip ir kunas. Siela tera jausmai, emocijos.. Tai, kaip ir kunas, tera laikini sios zemes gyventojai. Todel ir neturi tiek daug reiksmes Dievo akyse ir nekeliaus pas Ji po mirties. Pas Ji keliaus tik tai, kas mumyse isskirtinai yra is Jo – tai Dvasia. Dievo i mus ikveptas gyvybes alsavimas. Butnt tai Jo akyse yra svarbiauias zmogaus kaip asmmenybes komponentas. Ir jis, o ne musu kunas ar siela, net ir musu zemiskame gyvenime, labaiusiai jaudina Dieva.
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Dvasia suteikta dovanai per atgimima, kuri itakoja musu prota atsinaujinti, valia paklusti, o jausmus isgydyti…Kas gaunasi..???, tai atnaujinta dvasios siela 🙂
Rasa Raindrop
Rasa Raindrop Taip, tokiu budu, Dievas isbaigia musu kurima, arba atkurima po nuopuolio 🙂 pripildo mus, prideda salia kuno bei antrojo sielinio komponento paskutiniji. Ir gaunasi – trecciasis Dievo akyse svarbiausias musu komponentas – Jo dvasia – gyvenenti mumyse, apvaldanti kitus du komponentus, leidzianti mums bendrauti su Juo ir vedanti mus 🙂
Marius Marius
Marius Marius vaje, vaje 😦 KAip mes iskreipeme savai zodziais kalbedami. KA sako RAstas? juk jis musu mokytojas.
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Jai kalbam savais zodziais, reiskia blogai…., jai kalbesim tik biblijos eilutem, tai bus labai labai dvasiskai…🙂
Rasa Raindrop
Rasa Raindrop 🙂 rastas ir Kristus mums dug kalba palyginimais 🙂 nes kol dvasia nepazadinta miega, mes nepajegiam daugelio dalyku suvokti. Daugelyje vietu rasta suvokti reikia dvasia, o ne plikai skaitant ir atkartojant zodi, pagal pazodine reiksme. Be to kai imi studijuoti pazodziui vertimus, tai dar ne tiek vaje vaje.. patiri, kai pamatai kiek yra skirtumu ir supranti kad vertimus taip pat dare tik zmones 🙂 Tiksliausio paaiskinimoo reikia prasyti ir klausti Dievo.
Marius Marius
Marius Marius Pr 34,3 Jo siela prisirišo prie Jokūbo dukters Dinos. Jis pamilo mergaitę ir meiliai kalbėjo su ja.
Kun 17,11 Kūno gyvybė yra kraujyje; Aš jums jį daviau, kad juo ant aukuro atliktumėte sutaikinimą už savo sielas, nes kraujas sutaikina sielą.
Įst 4,29 Bet jei ten ieškosi Viešpaties, savo Dievo, visa širdimi ir siela, tu atrasi Jį.
Jėzus pats net pasisakė, Mk 14,34 ,,Jis jiems sakė: “Mano siela mirtinai nuliūdusi. Pasilikite čia ir budėkite!” Jėzus gulėjo kape tris dienas Jo siela niekur nėjo nekilo, Jis laukė pažado, kad Tėvas Jį prikels. Jis užmigo, su viltimi.
Marius Marius
Marius Marius Cia nematau jokio Jėzaus paliginimo. Nereikia gintis, Rastas aiskiai sako apie po mirtini gyvenima.
Marius Marius
Marius Marius Tiesiog atsimerkt reiketu.
Rasa Raindrop
Rasa Raindrop Tai kad kaip ir niekas neuzsimerkes, ir niekas nesako, kad pomirtinio gyvenio nera 🙂 o priesingai. Daugelis eiluciu ir zmoniu ji liudija. Tik va koks tas pomirtinis gyvenimas – tai dvasinis suvokimas, patyrimas, kuri zmonem zodziais net nusakyti buna sunku. Ir, galvoju, jis mums rodomas, aprasomas ir leidziamas patirti sieliskai bei kuniskai, tik todel, kad patys dar savyje susivoktume po tokiu patyrimu ir kad dar galetume apie tai papasakoti pasauliui, Jug Kristus daznai parodo pomirtinio gyvenimo fragmentus dar neatgimusiems zmonems.. Ir netgi atgimusiuju protai bei samone po tokiu atverimu patiria didziuli soka: Tai kas gi butu jei visa tai mums butu atskleista tiesiogiai ir visiskai dvasiskai, perteikta be jokiu sieliniu patyrimu ir pasakojama be palyginimu, viskas ir iskarto? Kuris mirtingasis tai suprastu ir atlaikytu?
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis …siela gali but suaugus su kuniskumu, arba su dvasia. Kam zmogus atiduos prioritetus. Kita vertus siela negali buti pati is saves viena, jai reikia susitapatinimo su kazkuo…
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Asta, rašote, kad esate įsitikinusi, kad pomirtinis gyvenimas yra . O štai Marius įsitikinęs, kad po mirties gyvenimo nėra. Taigi, tai dvi prieštaringos koncepcijos. Kažkuri iš jų klaidinga .
Asta, kaip manote , kaip man sužinoti kas iš jūsų tesisus, o kas klysta?
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Rasa, rašote, kad dvasia keliaus pas Dievą, o kūnas ir siela ne.
Ar žinote , kad žodis „Ruah“ dvasia Senajame Testamente yra pavartotas 379 kartus, o Naujajame Testamente “Pneuma” dvasia- 385 kartus, bet niekur neužsimenama, kad dvasia gali veikti savarankiškai be kūno ar sielos ( Psl 104,29 ; Mok 3: 19,20 ; Pr 7,22).
Pamąstykit, kaip tai deri su jūsų nuomone?
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Rasa, rašote „kol dvasia nepažadinta miega…“ Čia iš kokios Šv.Rašto eilutės jūs tai išskaitėt? Ar tai tik jūsų asmeninė nuomonė?
Rašote, kad tiksliausio Biblijos paaiškinimo reikia prašyti Dievo. Puiku. Ir kaip Dievas jums atsako ? O gavus atsakymą iš kur žinosite, kad jis tikrai nuo Dievo, o ne nuo Jo priešo ?
Greita Asta
Greita Asta Remigijus Rabikauskas,esu du kartus susidurus su mirtimi,abu kartai labai skirtingi.vieno is ju metu patyriau tai,kad po mirties mes i6liekame gyvi,tik kitokie ir aplinka ir ismatavimai ir laikas viskas kitaip…
Greita Asta
Greita Asta nenoriu placiau dalintis del po to seksianciu patyciu.
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Sorry uz grubuma…🙂, zinojau kad kietasprandis, bent ant tiek…
Natali Ups
Natali Ups @ Remigijus. Ar jūs tikras, kad mane nukreipėt į tą rašto vietą? Mor 9:5,6,10
Natali Ups
Natali Ups Asta, prašau…. pasidalinkit. Kaip jūs kitaip suvokėt aplinką, laiką. Esu seniai skaičiusi J.Co knygą “Ketvirtas išmatavimas” ten buvo kažkas užsiminta apie laiką, kad jis lyg neegzistuoja.
Marius Marius
Marius Marius Manau Remigijus turejo galvoje Mokytojo knyga 3sk. 19 ,,Juk likimas žmonių ir likimas gyvulių yra toks pat. Ir vieni, ir kiti miršta, nes jie turi tą patį gyvybės alsavimą. Žmogus neviršija gyvulio, nes abu yra nykstantis rūkas. 20 Abu eina į tą pačią vietą, abu yra iš dulkių ir į dulkes jiedu abu sugrįžta.” ,o ne Morkaus evangelijoje.
Marius Marius
Marius Marius Taigi mire gyvuliai nekeliauja kartu i dangu, jie guli dobeje, kaip ir mires zmogus. Tiesiog zmogus laukia Kristaus antojo atejimo. Ir prabudins Angelu trimitai 🙂
Rasa Raindrop
Rasa Raindrop Ir ka tada pagal tai ka parasei ir gyvuliai stosis kartu su zmonem? 🙂
Marius Marius
Marius Marius Natali Cia mokytojo 9,5 ; 6,10;
Natali Ups
Natali Ups aišku, dabar suradau eklesiasto 9:5,6 ir 10
Natali Ups
Natali Ups Mariau, o jus domina tas laikas iki paskutinio teismo ar po jo?
Remigijus Rabikauskas

Remigijus Rabikauskas Vacy, Bibljoje parašyta, kad žmogus po mirties eina į šeolą.

Senajame Testamente šis žodis „Šeol“ paminėtas 63 kartus, o Naujajame Testamente “Hades” 10 kartu, reiškia mirusiųjų vieta, kapas, kapavietė, duobė.
O Kristaus susitikimas su Moze ir Elijum vyko ne duobėje bet ant kalno. Klausimas kaip Mozė ten atsidūrė?

Judo laiške 9eil. parašyta :”Kai arkangelas Mykolas, besiginčydamas su velniu, varžėsi dėl Mozės kūno, jis neišdrįso mesti piktžodiško pasmerkimo, bet pasakė: Tesudraudžia tave Viešpats!”

Biblijoje minimas tik vienas Arkangelas kurio vardą yra Mykolas Jud 9 ; Dan 12:1-3;
Gabrielius niekur nėra minimas kaip arkangelas.
Arkangelas reiškia angelų vadas arba einantis priekyje angelų. Dažnai yra manoma, kad arkangelas tai yra angelas tik viršesnis už kitus. O ką apie tai sako Biblija?

Pažvelkime į įdomia paralelę tarp 1Telsl 4:16 ir Jn 5:27-29
Taigi vienur pasakyta išgirs arkangelo balsą, kitur pasakyta, kad išgis paties Dievo balsą? t.y čia Dievas ir Mykolas sutapatinami. Vardas „Mykolas“ reiškia „kas kaip Dievas“

Dar viena paralele mes pastebime tarp Apr 12:7-9 ir Ez 28: 16,17 vienur parašyta kad Mykolas kovojo su šėtonu, kitur parašyta kad pats Dievas nubloškė šėtoną žemėn.

Dan 8: 10,11- pasakyta kad šėtonas kovoja prieš galybių vadą, ty prieš kareivių Viešpatį arba prieš Mykolą arba prieš Kristų.

Jėzuė 5:13-15-nusiimk batus nuo savo kojų nes vieta kurioje randiesi šventa. Kas dar taip sakė ?- Mozei taip sakė Viešpats Jehova. Angelai kaip žinome neleidžia savęs garbinti Apr22:8,9 , tuo tarpu šis kareivių Viešpats, arba Mykolas, arba Kristus tai daryti leidžia.

Taigi sugrįžtant prie Judo laiško.., vadinasi galime daryti prielaidą, kad čia užsimenama, kad Kristus varžėsi su šėtonu dėl Mozės kūno? Kodėl, Jis taip darė ? Nes ruošėsi šį prikelti. O šėtonas kuriam priklauso mirusio žmogaus kūnas (kuris virsta dulkėmis) nenorėjo jo atiduoti. (Pr 3:14,19; Lk17:37)
Taigi nors Dievas nedavė Mozei įžengti į Kanaano kraštą, bet Jis iš savo malonės jį prikėlė ir įvedė į dangiškaji Kanaaną.

Taigi Elijas( kaip gyvųjų atstovas) ir Mozė ( kaip prisikėlusių atstovas) pasirodo ant kalno, kad sustiprintų Kristų Jo artėjančiai mirties dienai.

 

Remigijus Rabikauskas

Remigijus Rabikauskas Kas nutinka žmogui mirus?

Mok 12,7 parašyta : Dulkės( kūnas) sugrįš į žemę, kur kadaise jos ir buvo, o Gyvybės alsavimas ( dvasia)- pas Dievą, kuris jį davė.

Ir taip po mirties kūnas suyra, dvasia –gyvybės energija grįžta pas Dievą, o mąstančio žmogaus (sielos) nebelieka, ji miršta . ( Ps 146:4 ; Iz 38:18,19 ; Mok 9:5,6,10)

Biblija gyva žmogų aprašo kaip kūno, dvasios ir sielos visumą. Nes kūnas be dvasios- lavonas, dvasia be kūno – beformė energija, o siela be kūno ar dvasios išvis nustoja egzistuoti.

Žodis siela Senajame Testamente “Nefeš” pavartotas 745 kartų , o Naujajame Testamente žodis “Psihe”- 105 kartų, bet niekur nekalbama, kad siela yra nemirtinga arba, kad ji gali gyventi be kūno ir dvasios.( Apd 2:41- prie jų prisidėjo apie tris tūkstančius sielų); (Eze 18:4- siela kuri nusideda turės mirti)

Nemirtingas yra tik Dievas (1Tim 6:16), žmogus nemirtingumą gaus tik po II Jėzaus sugrįžimo (1Kor 15:53,54) , kada jo gendantis kūnas bus pakeistas negendančiu(1Кor 15:53,54 ; 1Tes 4:13-18)

Vadinasi jei žmogui mirus jo nebelieka, tai žmogus po mirties ir nebegyvena ….

Liuciferis per gyvatę, dar Edeno sode, Ievai pabandė įteigti mintį, kad mirtis tai ne visiškas išnikimas ( Pr3:4), bet kad tai tik perėjimas iš vienos egzistavimo būsenos į kitą. Tačiau tai prieštarauja visai eilei Šv. Rašto eilučių.

Biblijoje kalbama apie dvi mirtis( Apr 20:11-15) – pirmoji mirtis, tai Adomo nuodėmės pasekmė visai žmonijai(Rom 5:12) (štai kodėl miršta niekuo nekalti kūdikiai netgi motinos įsčiose) ir antroji mirtis, kuri bus įvykdyta po prisikėlimo ir teismo, kaip galutinis sunaikinimas neatgailavusiems už savo nuodėmes žmonėms, ugnies ežere.

Pirmoji mirtis Biblijoje dažnai yra prilyginama miego būsenai, ty būsenai kada žmogus sąmoningai nedalyvauja vykstančiuose pasaulyje įvykiuose ( Job 14:10-12; Mok9: 5,6,10 ; Psl 6:6; Jn 11:11-14 ;Job 3:11-18: 1Кor15:6; Iz 38:18,19; 2 Kar 22:20 )
Pirmosios mirties prilyginimą miegui Biblijoje aptinkame daugiau nei 50 kartų.

Antroji mirtis tai galutinis nuodėmės ir visko kas su ja susiję, sunaikinimas ugnies ežere. (Apr 20:11-15)

Marius Marius
Marius Marius Vacy, MAnau reiketu giliau pamastyti apie ka cia kalba Paulius. Vieno daliko nesupratai tai ,,Pirmagimis” 20 1 kor, 20 ,,Bet dabar Kristus tikrai yra prikeltas iš numirusių kaip užmigusiųjų pirmgimis.” O tai tai reiskia visai kas kita
Marius Marius
Marius Marius Teisusis prikeltas, vertas gyvenimo, kur nuodemes geluonis neturi jam galios.
Natali Ups
Natali Ups aš manau, kad mires žmogus, jo kūnas palaidojamas, o dvasia su visu suvokimu eina arba į dangų arba į pragarą. Čia iškart po mirties. O po teismo, bus peržiūrima kiekvieno byla.
Natali Ups
Natali Ups LUKO 16skyrius 22 Ir štai elgeta mirė ir buvo angelų nuneštas į Abraomo prieglobstį. Mirė ir turtuolis ir buvo palaidotas.
23 Kentėdamas pragare, jis pakėlė akis ir iš tolo pamatė Abraomą ir jo prieglobstyje Lozorių.
24 Jis ėmė šaukti: ‘Tėve Abraomai, pasigailėk manęs! Atsiųsk Lozorių, kad, suvilgęs vandenyje piršto galą, atvėsintų man liežuvį, nes baisiai kenčiu šioje liepsnoje’.
25 Bet Abraomas atsakė: ‘Atsimink, sūnau, kad tu gyvendamas atsiėmei savo gėrybes, o Lozorius – tik nelaimes. Todėl jis susilaukė paguodos, o tu kenti.
26 Be to, mus nuo jūsų skiria milžiniška praraja, ir niekas iš čia panorėjęs negali nueiti pas jus, nei iš ten persikelti pas mus’.
Marius Marius
Marius Marius Joli Natali,
Ar šį pasakojimą apie turtuolį ir Lozorių reikia suprasti tiesiogiai, ar tai yra palyginimas? Štai keturios priežastis, kodėl jis neturėtų būti suprantamas tiesiogiai:
1.Elgeta numirė ir buvo angelų nuneštas į Abraomo prieglobstį. Juk niekas nemano, kad Abraomo prieglobstis yra mirusiųjų teisiųjų buveinė. Tai tik vaizdingas ar paraboliškas pasakymas. Beje, angelai iš tikrųjų suburs šventuosius, bet, kaip teigiama Evangelijoje pagal Matą 24.31 tai įvyks ne žmogui mirus, o sugrįžus Jėzui.
2.Nors pragarą ir dangų skiria praraja, paliginime ten esantys žmonės bendrauja vienas su kitu, Turbūt nedaug pasaulyje atsirastų tokių, kurie patikėtų, kad tai tiesiogiai pasakyta apie išgelbėtuosius ir prarastuosius Lk 16.26

3.Turtuolis pragare buvo su kūnu. Jis turėjo akis, liežuvį, ir kt. (Luko 16,24) Kaip jo kūnas, užuot atgulęs į kapą, pateko į pragaro liepsnas? Nepažįstu nė vieno, kuris mokytų kad, vos mirus nusidėjėliams, jų kūnai patenka į pragarą. Šio pasakojimo negalima suprasti tiesiogiai.

4.Akivaizdu, jog nereikia tiesiogiai interpretuoti ir turtuolio reikalavimo, kad Lozorius, pavilgęs vandenyje galą piršto, atvėsintų jo liežuvį. Kiek ten tos drėgmės būtų likę ir argi turtuoliui palengvėtų? Taigi visa ši istorija nerealistiška, ir simboliška.

Turtuolis paliginime neabejotinai atstovauja žydams, nes tik žydas galėjo melstis ,,Tėvui Abraomui‘‘. Elgeta simbolizuoja pagonis, kurie buvo laikomi nevertais sužinoti tiesą. Evangelijoje pagal Matą 15.27 viena kanaanietė pripažino, kad jos tautiečiai yra elgetos prie žydų stalo. Kristus pasirinko Lozoriaus vardą šiam paliginimui turbūt dėl to, kad vėliau Jis iš tikrųjų prikėlė Lozorių iš numirusių. Viso paliginimo esmė užfiksuota Mato 16.31 eilutėje ,,Jeigu jie neklauso Mozės nei pranašų, tai nepatikės, jei kas ir iš numirusių prisikels‘‘. Ir iš tiesu, jie nepatikėjo net tada, kai jų akyse buvo prikeltas iš numirusiųjų žmogus, vardu Lozorius

Ramune Pumpalaviciute
Ramune Pumpalaviciute 1 Tesalonikieciams 4:13-18 “As nenoriu, kad jus, broliai, liktumete nezinioje del uzmigusiuju (mirusiuju) ir nusimintumete kaip kiti, kurie neturi vilties (neitikeje Jezumi). Jeigu tikime, kad Jezus mire ir prisikele, tai Dievas ir tuos, kurie uzmigo su Jezumi (mire budami Dievo vaikais, krikscionys, visu laiku Jezaus pasekejai), ATVES KARTU SU JUO (JEZUMI). Ir tai jums sakome Viespaties zodziu, jog mes, gyvieji, islikusieji, nepralenksime uzmigusiuju. Nes pats Viespats nuzengs is dangaus, nuskambejus paliepimui, arkangelo balsui ir Dievo trimitui, ir MIRUSIEJI KRISTUJE PRISIKELS PIRMIAUSIA (mirusieji visu laiku krikscionys), PASKUI MES, GYVIEJI, ISLIKUSIEJI,(like gyvi krikscionys Jezaus sugrizimo metu) KARTU SU JAIS busime pagauti i debesis susitikti su Viespaciu ore ir TAIP VISUOMET PASILIKSIME SU VIESPACIU. (!!! 🙂 ). Todel guoskite vieni kitus siais zodziais.” ( Sios rasto eilutes rodo, kad mes, visi krikscionys, amzinai gyvensime su Jezumi ir neragausim antrosios mirties, t.y, pragaro ir ugnies ezero, kuris laukia bedieviu ir neatsigrezusiu i Jezu ir Jo auka, kuriu nuodemes nebuvo nuplautos ir panaikintos Jezaus krauju. Stai koks musu laukia pomirtinis gyvenimas. O kitoje vietoje dar aiskinama, kad mes gausime naujus paslovintus kunus, kurie bus negendantys ir tobuli, kitokie, nei zemiski. ) Dabar dar ieskau tos rasto vietos.
Ramune Pumpalaviciute
Ramune Pumpalaviciute O Abraomo palikuonimis vadinami visi krikscionys, ne tik zydai pagal kuna, nes visi krikscionys yra zydai pagal dvasia
Rasa Raindrop
Rasa Raindrop Pritriu Ramunei, jog reikia gilintis i tas vietas kurios aiskiai ir be uzuomenu kalba apie tai kas musu laukia, o ne gincytis del diskutuotinu vietu, kurios is esmes nera tokios svarbios. Esme kad esame ir busime gyvi su Kristum ir gausim atlygi palei savo darbus. O diskusijos – kokiu greiciu, kokiu budu, kokiais etapais, kokiuose ismatavimuose ar kokioj plotmej viskas vyks labiau i filosofijas veda nei prie emes.
Ramune Pumpalaviciute
Ramune Pumpalaviciute O Apreiskimo 21 skyriuje rasoma, kad mes gyvensime su Dievu mieste, Naujoje Jeruzaleje, perskaitykit visa skyriu, cia kelios eilutes: “Ir isgelbetos tautos vaikscios jo (miesto) sviesoje, … Jo vartai nebus uzdaromi diena,- nes tenai nebus nakties, ir i ji bus atnesta tautu slove ir garbe.Ir ten niekados nepateks, kas netyra, joks nesvankelis ar melagis, o tiktai TIE, KURIE IRASYTI AVINELIO GYVENIMO KNYGOJE (kurie prieme Jezu-avineli ir kuriu nuodemes per atgaila nuplautos Jezaus krauju.)
Ramune Pumpalaviciute
Ramune Pumpalaviciute Dar kam idomu apie gyvenima po musu zemisko kuno mirties, galit paskaityti pastoriaus is Korejos Dzei Rok Li knyga rusu kalba “Nebesa”, kas norit, galiu atsviesti. Sis pastorius pasnikavo ir prase Dievo 7 metus, kad jam atvertu, kaip bus Danguje, kai gyvensim su Dievu, kurie isgelbeti,ir tai, ka gavo dvasioje, jis apraso knygoje, remdamasis Dievo zodziu. Taip pat parase knyga ir apie pragara, tik jos neturiu, bet galiu gauti atsisviesti
Natali Ups
Natali Ups Ramune, būtų labai įdomu sužinoti bent esmines mintis kas ten rašoma.
Marius Marius
Marius Marius Taip mes esame Abraomo palikuoniai. Ramune, labai idomu, bet as 1 Tesalonikieciams 4:13-18 kitaip suprantu, ir mnau aiskiai tiesiogiai parasytai, kaip tesalonikos baznyciai be jokiu nukrypimų. Suprantu, kad mirusieji nieko nedaro, tik miega. Jėzui angelams davus signala trimitai suskambės ir visi uzmige Kristuje pabus, ir pralenks gyvuosiu, tai pirmumo jiems teise, kdangi uzmigo viltyje kaip ir parasyta hebrajams 11 sk 13eil. ,,Jie visi mire tikedami, dar negave pazadetuju dalyku, tik iš tolo juos regedami.” Taigi ju svojones issipildys, ir musu tai pat abraomo palikuonims. Jiems privilegija bus suteikta pralenkti gyvuosiu, tai Dievo pazadas.
Marius Marius
Marius Marius Biblijoje parasyta: Mokytojo 12.7 ,, Dulkės sugrįš į žemę, kur kadaise jos ir buvo, o gyvybės alsavimas – pas Dievą, kuris jį davė” Taigi kunas iš dulkiu, gyvybes alsavimas is Dievo, sielos kaip trecio nera, kaip dulke susijungia su gyvybes alsavimu, tampa siela, arba zmogumi, Butybe, asmenybe kuri gali bendrauti su dievu. Kai pas Dieva gyvybes alsavimas sugrizta, lieka kunas (dulke). Ko cia nesuprasti?
Natali Ups
Natali Ups kaip ir viskas aišku, Mariau, tačiau mes skirtingai mąstom apie tą laiką iki teismo. Vieni mano, kad tai kaip miegas ir buvimas tamsoje, kiti, kad žmogus iš kart patenka į dangų arba pragarą.
Marius Marius
Marius Marius Joli Natali, As tai manau , cia kaltas yra nusistatytas mokslas, kurio taip nelengva atsisakyti. Gyveniminskas pavyzdys: Plauke karta laivas su kaliniais, Ir susipyko kapitonas su kitu pareigunu, pereme valdyma kitas pareigunas. Jis visus savo priesus patupde i valti, ir isleido i vandenina, be maisto ir gerimo. Sukilelis apsidrausdamas, kad kas jo nesuciuptu, jis rado zemelapyje neuzfiksuota sala, ir ten apsigyveno, laiva paskandino, kad nesusektu. Buvo apie 12 zmoniu ekipazas. Moterys ir vyrai. Laikui begant pradejo jiems galvos suktis ir eiti is proto. Prasidejo orgijos, galu gale zmogzudystes, fytbola zaizdavo su zmogaus kaukole, pjudesi kol liko keleta zmoniu. Karta vadas sukileliu, rado tarp savo daigtu Biblija, zinoma tai buvo ne jo biblija, bet gerojo kapitono. Jis pradejo skaityti, ir jam atsivere akys, pamate savo nuodeminguma, bet kartu ir malone, kuria suteikia Dievas. Jis atgailavo, ir prieme Jezu kaip asmenini gelbetoja. Jo gyvybe buvo jau begestanti, jis tare Vienam is paskutiu likusiam, kad butinai perskaitytu biblija. Idomumo delei, po kazkiek metu kelevo misionieriai, ir uzsuko jau atrasta sala, ir jie norejo paskelbti zmogui zinia, jie pamate, kad sis zmogus, laikosi Viespaties Dievo isakymu, Svencia Sabata, garbina Dieva, apie pomirtini gyvenima ismane teisingai, kodel? Jo mastymas buvo pirminis, ir jo mokytojas buvo tik Dievas. Pamates, kad tie misijonieriai kalba tai, kuo jis tikejosi, jis prieme kriksta. Po kiek laiko toje saloje gyvena jau 50 zmoniu, ir jie visi krikscionys, turintis viena tikejima, viena kriksta, ir Dieva. Ta sala vadinasi Pitkersono sala. Ten 5km, ant 5km sala ir Dievas ten nepaliko vienu zmoniu, kurie nuosirdziai itikejo Dievu. Stai ka reiskia svarus protas, kaip pats paemi ir skaitai biblija, be nusistatymo, ar kokio mokslo, tiesiog skaitai tikejimu.
Remigijus Rabikauskas

Remigijus Rabikauskas Vacy, iki Kristaus prisikėlimo iš mirusiųjų buvo prikeltų žmonių:

1Kar 4:32-35 Eliša atėjo į namus. Žiūri, ten ant jo lovos guli berniukas – negyvas. Įėjęs uždarė duris ir, palikęs abu už durų, meldėsi VIEŠPAČIUI. Paskui įlipo į lovą ir atsigulė ant vaiko. Jis uždėjo savo burną jam ant burnos, savo akis jam ant akių ir savo rankas jam ant rankų. Elišai gulint išsitiesus ant jo, vaiko kūnas sušilo. Eliša nulipo, perėjo kartą skersai ir išilgai kambario, paskui vėl įlipo ir išsitiesė ant jo. Tada berniukas nusičiaudėjo septynis kartus ir atvėrė akis.

1Kar 13:21-Kartą laidojant vieną vyrą, žmonės pastebėjo tokią gaują. Jie įmetė jo kūną į Elišos kapą. Vos tik tas mirusis vyras palietė Elišos kaulus, jis atgijo ir atsistojo ant kojų.

Jn 11:14,43,44 Pagaliau Jėzus atvirai jiems pasakė: „Lozorius mirė… Tai pasakęs, jis galingu balsu sušuko: „Lozoriau, išeik!“ Ir numirėlis išėjo iš kapo.

Lk8: 53-54 Žmonės juokėsi iš jo, žinodami, kad ji mirusi. Bet jis, paėmęs ją už rankos, sušuko: „Mergaite, kelkis!“ Jos dvasia sugrįžo, ji tuojau atsikėlė.

Vacy, Mozė išties mirė ir aš tuo neabejoju. Bet esu tvirtai įsitikinęs, kad jis buvo prikeltas, nes nežinau jokio kito svaraus paaiškinimo tam, kam dar Archangelas Mykolas galėjo kovoti su šėtonu dėl Mozės kūno, jei ne tam, kad šį prikelti.
Taip pat aš neteigiau, kad Mozė buvo prikeltas su negendančiu kūnu. Manau jis buvo prikeltas su gendančiu, nes negendanti kūną jis gaus kaip ir visi antrojo Kristaus atėjimo metu.

Remigijus Rabikauskas

Remigijus Rabikauskas Dabar kas liečia pragarą, tai Senajame Testamente šis žodis „Šeol“ paminėtas 63 kartus, o Naujajame Testamente “Hades” 10 kartu, reiškia mirusiųjų vieta, kapas, kapavietė, duobė, bet niekur nekalbama, kad šioje vietoje žmogus yra kankinamas ar deginamas ugnimi.

Žodžiu kuriuo Biblijoje yra aprašoma vieta kur išties dega ugnis ir kankinasi žmonės, tai yra įvardijama žodžiu „Hiena“. Šis žodis aptinkamas Naujajame Testamente 12 kartų ir yra verčiamas kaip pragaras arba pragaro ugnis ( Mat 5:22,29,30; 10:28; 18:9; 23:15,33; Mk 9:43,45,47; Luk 12,5; Jok 3:6)
Apie Hiena –pragarą, aš parašysiu smulkiau kiek vėliau, bet pirma užbaigsiu dėl Šeolo ir Hadeso. Biblijoje rašoma, kad kada žmogus mišta jis papuola į šeolą arba hadesą ty į kapą, kuriame randasi nesąmoningoje miego būsenoje iki antrojo Kristaus sugrįžimo.
Pagal Biblija, tai pirmoji mirtis. Pavyzdžiui Pr 37,35 Jokūbas manydamas, kad jo sūnus Juozapas numirė sako:“ Aš liūdėdamas žengsiu į Šeolą (kapa) pas savo sūnų“
(Pr 42:38; Ps 87,11-13; Mok 9: 5,6,10 ; Psl 6,6; Job 14:10-12)
Ir taip, po pirmosios mirties žmogus miega iki II Kristaus sugrįžimo, kada įvyks mirusiųjų prisikėlimas ir prikelti mirusieji stos į teismą.

O dabar panagrinėkime ir žodį „Hiena –pragaro ugnis“. Šio žodžio istorija siekia Senojo Testamento laikus, kada mažas slėnis pietinėje Jeruzalės pusėje priklausė broliams Hinomams. Atpuolęs nuo Dievo karalius Ahazas šioje vietoje pradėjo garbinti stabus (2Met 28:3). Kada į valdžia atėjo Ezekijas jis sunaikino stabus ir šį slėnį pavertė šiukšlynu, kuriame buvo deginamos šiukšlės, tame tarpe ir lavonai. Taigi čia dieną ir naktį degdavo laužai ir kyldavo dūmai, dėl ko šį slėnį žmonės ėmė vadinti “Hiena”-pragaro ugnimi. Tai tapo simboliu to kaip bedieviai gaus galutini sunaikinimą šioje ugnyje. Tai, kad ši vieta buvo pasirinkta už Jeruzalės ribų nurodo mums, kad Dievas vieną dieną uždegs žemėje ugnį, kurioje galutinai sunaikins visus atmetusius Jo siūloma malone -išsigelbėjimą per Jo Sūnaus auką. ( Žyd 10:27:Apr 20,9,14 ir 21,8 Psl11:6) Posakiu „Hiena“ arba „pragaro ugnimi“nusakoma greičiau yra ne konkreti vieta, bet įvykis. Tai antrosios mirties ( galutinio sunaikinimo) metafora.

Dar vienas klausimas, kuri manau reikėtu čia paminėti, tai ar nusidėjėlis šioje pragaro ugnyje degs amžinai- be galo degdamas ar sudegs amžiams -iki galo sudegdamas?
Žodis amžinas Senajame Testamente „Olom“ ir Naujajame Testamente „Aion“ pavartotas 541 kartą. Jis gali reikšti „visiems laikams“, „be pabaigos“, taip pat „senu senovėje“, „nuo amžių“ ( Apd 15,18), taip pat „iki derliaus nuėmimo pabaigos“ arba „iki žmogaus ar žmonių kartos gyvenimo pabaigos“( Iš 21:5,6; 1 Sam 1:22), taip pat „tam tikram laikui“( Išj 29,9: Jon 2,7) Kaip matome klausimas „iki galo“ ar „be galo“ lieka atviras, kadangi gauti vienareikšmiško atsakymo remiantis vien tik šiuo žodžiu negalime. Čia mums gali padėti tik mūsų Biblijos supratimas apie žmogaus sandorą ir mirusiųjų būseną.
Į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį tai į tai, kad šioje pragaro ugnyje nusidėjėlis deginamas, ne kaip kažkokia bekūnė, vaiduokliška būtybė, bet yra metamas su kūnų.Маt 5:29,30 ; 10:28
Taip pat Mk 9,44-48 tai citata paimta iš Iz 66:24 kirminas juose nemirs(ty kūnas nesutrunys) ugnis nebus užgesinta(ty neužges kol viskas nebus sunaikinta) ty jų niekas nuo galutinio sunaikinimo neišgelbės. Kaip tai įvyko ir su Sodoma ( Jud 7 ; 2Pt 2,6).
Mat 13,40-42,49,50; Mt 3,12; Mal3:19; Iz 65:17- čia kalbama apie pilną neišvengiamą sunaikinimą.

Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Jai butu zydai gave mirusi Mozes kuna, jie is jo butu padare staba. Moze mire ir Dievas paimdamas jo kuna, apsaugojo taua, del iejimo i pazadeta zeme. Mykolas saugojo kuna, kad setonas nepanaudotu Mozes kuno savo tikslams…
Petras Spinke
Petras Spinke O kaip čia gaunasi su tuo miegu, jei Dievas vadinamas gyvųjų Dievu ir ant kalno su Jėzumi kalbėjosi tie kurie turėtu miegoti…apaštalai sakė, kad jie buvo labai gyvi, taip kad net palapines norėjo jau statyti ir tas nuo kryžiaus sako į dangu irgi pakliuvo, pagal Jėzaus pažadą
Remigijus Rabikauskas

Remigijus Rabikauskas Gintarai, Įst 34:6 parašyta ,kad Mozė buvo palaidotas Moabo krašte, bet jo kapo vietos niekas nežinojo, todėl kovoti dėl Mozės kūno, kad jis nebūtų pradėtas garbinti kaip relikvija Archangelui nebuvo jokios būtinybės. Galiausiai šėtonas norintiems iš Mozės kūno padaryti stabą galėjo pakišti ir bet kokį kitą kūną, juk pavyzdžiui viduramžiais tai buvo daroma į dešinę ir į karę 😀

Bet pasvarstykim štai apie ką .., jei Mozė nebuvo prikeltas, bet pasiliko mirties glėbyje, tai kaip Kristus, kuris pats draudė kalbėtis su mirusiaisiais ir tokius dalykus smerkė ( Kun19:31; 20:6) dabar staiga imtų ir tuo susiterštu ? Tai būtų akivaizdus prieštaravimas Šv,Rašto mokymui. Taigi Kristus galėjo kalbėtis tik su gyvu žmogumi. O gyvas žmogus gali būti tik arba dievo sukurtas arba žmogaus pagimdytas arba dievo dvasios prikeltas iš mirusiu žmogus. Nes mirtis, tai gyvybės nebuvimas( tai elementari fizika) .

Petras Spinke
Petras Spinke Tai relikvijų pakanka ir šendien. va pernai vežiojo po lietuvos bažnyčias kažkokios teresėlės nugarkaulį, dabar kolba su Jono Pauliaus krauju bučiuoja, dar kieno nors analizus kur nors garbina. Pasirodo tie viduramžiai vis tesiasi
Rita Bielskienė
Rita Bielskienė Petras Spinkis, kiek tos relikvijos liečia jus asmeniškai ?
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Kaip atsakytumėt į šiuos klausimus:
1. Iš kur Dievo sukurtame gerame pasaulyje atsirado mirtis ?
2. Ar mirtis tai Dievo kūrinys ?
3. Mirtis tai blogis ar neutralus dalykas?
Remigijus Rabikauskas

Remigijus Rabikauskas Pamąstykit apie ši pasakojimą mirties ir gyvenimo kontekste :

Vienas protingas profesorius kartą universitete savo studentams uždavė tokį klausimą:-„Ar viskas kas egzistuoja, yra sukurta Dievo?“ Į tai vienas studentas atsakė drąsiai :“- Taip“.
Po to profesorius paklausė:-„Jeigu Dievas sukūrė viską sukūrė, reiškia jis sukūrė ir blogį, nes jis egzistuoja. Ir vadovaujantis tuo principu, kad mūsų veiksmai apsprendžia mus pačius, reiškia, kad Dievas yra ir blogis.“
Studentas nieko nepasakė išgirdęs tokį atsakymą.
Profesorius buvo labai patenkintas savimi. Jis pasigyrė studentams, kad dar kartą įrodė, kad tikėjimas Dievu – mitas.

Tuomet kitas studentas pakėlė ranką ir paklausė:-„Ar aš galiu jums užduoti klausimą profesoriau?“ – „Žinoma“ – atsakė profesorius. Studentas atsistojo ir tarė :

  • „Ar šaltis egzistuoja?“
  • Kas per klausimas. Žinoma egzistuoja. Ar tau niekada nebuvo šalta?“ Studentai pradėjo juoktis iš jaunuolio. Jaunuolis pasakė: – „ Sutinkamai su fizikos dėsniais tai ką mes vadiname šalčiu, faktiškai yra šilumos nebuvimas. Žmogų, daiktą galima ištirti ar jis turi šilumos. Absoliutus nulis (-460°F) – tai visiškas šilumos nebuvimas. Visa materija tampa inertiška ir negali spinduliuoti šilumos.

Šaltis neegzistuoja. Mes sukūrėme tą žodį, kad aprašytume tai, ką mes jaučiame nesant šilumos“.

Studentas tęsė toliau:-„Profesoriau, ar tamsa egzistuoja?“ Profesorius atsakė:- „Žinoma egzistuoja.“ Studentas atsakė:-„Jūs sere ir vėl neteisus. Tamsa taip pat neegzistuoja. Tamsa iš esmės tai šviesos nebuvimas. Mes galime išstudijuoti šviesą, bet ne tamsą. Mes galime panaudoti Niutono prizmę, kad išskaidytume betą šviesą į daug spalvų ir ištirtume kiekvienos spalvos bangų ilgį, tačiau mes negalime ištirti tamsos. Paprastas spindulys, gali įsiveržti į tamsos pasaulį ir jį apšviesti.
Kaip jūs galite sužinoti kokio tamsumo yra kokia nors erdvė? Jūs matuojate. Koks šviesos kiekis patenka į matuoklį. Ar ne taip? Tamsa- tai terminas, kurį žmogus sugalvojo, kas vyksta kai nėra šviesos.“

Galų gale jaunuolis paklausė profesoriaus: -„Pone, ar blogis egzistuoja?“ Šį kartą profesorius neužtikrintai atsakė: – „Žinoma, kaip aš jau sakiau, mes jį matome kiekvieną dieną. Žiaurumas tarp žmonių, nusikaltimai, prievarta ir t.t.“. Į tai studentas atsakė:-„Blogio nėra, pone, arba kraštutinių atveju jis neegzistuoja pačiam sau. Blogis – tai Dievo nebuvimas. Tai panašu į tamsą ir šaltį – tai žodis sukurtas žmogaus, kad aprašytume Dievo nebuvimą. Dievas nesukūrė blogio. Blogis tai Dieviškosios meilės nebuvimas žmogaus širdyje. Tai kaip šaltis, kuris atsiranda, kai nėra šilumos ar kaip tamsa, kai nėra šviesos.

Lin Jo Lin
Lin Jo Lin MYkolas-tai Kristus?Mykolas yra Mykolas,o Kristus yra Kristus.Remigijus per daug sutapatino Mykola su Kristumi,kad anas patapo Kristumi…
Natali Ups
Natali Ups @ Remigijus. Mirtis atsirado, kaip nuodėmės pasekmė. Pradžioje nebuvo mirties. Dievas nesukūrė mirties. Jis suteikė žmogui teisę rinktis tarp blogio ir gėrio, tarp paklusnumo ir ne. Žmogus pasirinko, tada atsirado pasekmė – mirtis. Ir tada galima skaityti toliau pradžios knygą, kas vyko toliau.
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Vacy,
kiek Dievas atvėrė Mozei apie savo planus jo atžvilgiu aš nežinau, bet, kad Mozė buvo prikeltas su „nauju“ bet gendančiu kūnų , lygiai su tokiu pat, su kokiu buvo prikeltą sinagogos vyresniojo dukrą bei Lozoriaus, tai, taip. Būtent su tokiu.
………………….
Marko,
jei atidžiai perskaitysite Šv. Rašto vietas apie archangelą Myklolą ir Kristų, tai jūs neabejotinai pastebėsit, kad paralelės tarp jų egzistuoja.
O Archangelas nepatapo Kristumi, kaip jūs sakote , jis ir yra pats Kristus. Bet, jei jūs to neįžvelgiate, tai nėra kažkokia didelė teologinė problema, kuri kažką iš esmės keistu apie mirusiųjų būsena. Tad tiesiog toliau nuoširdžiai tyrinėkit, melskitės ir tikėkit, kad Dievas jums apreikš tai kas jums yra reikalinga.( Fil 3:15)
…………………….

Joli,
pilnai sutinku su jūsų nuomone. Dievas yra meilė ir gėris, ir Jame nėra nieko blogo, o tai reiškia, kad nieko blogo Jis sukurti ir negalėjo. Galbūt skaitydama pradžios knyga pastebėjote, kad po kiekvienos kūrybos dienos yra parašyta: „atėjo vakaras ir išaušo rytas“, bet niekur nėra paminėta naktis. Ar susimastėte kada nors kodėl ?
Pradžios knygoje pirmose eilutėse parašyta, kad kai Dievas pradėjo savo kūrybą vyravo tamsa (nebūtis) . Ir tada Dievas šioje tamsoje (nebūtyje) sukurė šviesą. Taigi Dievas nekūrė tamsos ( nebūties), nes tamsa, tai tėra šviesos nebuvimas. Ir šią tamsą Dievas pavadina naktimi, tai yra tuo laiko tarpu, kuriame nėra Dievo sukurtos šviesos. Ir jau nuo trečios kūrybos dienos Dievas pradeda kurti gyvybę, kurios taip pat iki šio momento nebuvo. Ir ši gyvybė galėjo gyvuoti amžinai, jei Dievas savo sukurtą pasaulį nebūtų kūręs su laisvę, kuria padovanojo žmogui. Bet tikra laisvė, nėra laisvė, jai ja negali piktnaudžiauti. Bet piktnaudžiavimas laisve griauna Dievo sukurtą gerą pasaulį ir naikina gyvybę, tai yra grąžina Dievo sukurtą pasaulį į tamsą, į nebūti arba į mirtį. Taigi mirtis tai gyvybės nebuvimas, tai visiškas egzistencijos nutrūkimas, kuris ir prasidėjo po to kai žmonija nustojusi pasitikėti Dievu ėmė piktnaudžiauti suteikta jai laisve. 1Kor15:56 taip ir parašyta, kad mirties geluonis yra nuodėmė. Taigi nuodėmė griaudama Dievo sukurtą gyvybę vesdama šia į mirti, į nebūtį, į išnykimą. Todėl teigti, kad mirtyje yra gyvybė, tai atkartoti šėtono žodžius : “Jūs nemirsite, Dievas jus tik gąsdina, mirtis tai ne pabaiga, jūs renkarnuositės, mirs tik jūsų kūnas, o siela gyvens.”
Ir daugelis tuo patikėjo…

Petras Spinke
Petras Spinke Mariau, ašai tai labai teigiamai galvoju apie pomirtinį gyvenimą, bu nieko gero čia nepamečiau, o ten jaučiu turėsiu viską
Lin Jo Lin
Lin Jo Lin remigijau,tavo aiskinimas kad archangelas Mykolas-tai Kristus,yra neteisingas.Biblija mums pasako du angelu vardus-tai Gabrielius ir Mykolas.Jie turi savo paskirti.Gabrielius nesantis Dievo tautai zinia Dan.8:16,9:21-22,Luk.1:19,26,o Mykolas tai karys,kovojantis uz Dievo tauta Dan.10:13,21 ; 11:1 ;12:1,Jud.9
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Vacy,
kas dėl Marijos – Jėzaus motinos, tai Biblijoje aš nerandu jokių užuominų, nei apie jos prikėlimą iš mirusių, nei apie jos nužengimą į dangų. Todėl manau, kad ji mirusi guli kape iki mirusiųjų prisikėlimo.
…………
Marko,
jei jau kalbam apie angelų vardus, tai Biblijoje išties yra paminėti dviejų angelų vardai, tai : Gabrielius (Luk.1:126) ir Abadonas (Apalionas) (Apr 9:11).
Mykolas Biblijoje niekur nėra vadinamas angelu. Jūs pats įdėjote citatą iš Jud 9eil., kurioje parašyta, kad Mykolas yra arkangelas 🙂

Remigijus Rabikauskas's photo.
Takito Kaari
Takito Kaari “aiskinimas kad archangelas Mykolas-tai Kristus” – 7da ir Jehovos liudytojų doktrina. Biški absurdiška, nes yra laiškas Hebrajams
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Linai,
paralelės tarp Kristaus ir arkangelo Mykolo, kurias aš ankščiau jau išdėsčiau yra paimtos iš Šv. Rašto, o ne iš „sargybos bokšto“ . Ir aš tame nematau nieko absurdiško, bet matau tame logiką . Jei jūs to nematote tūrėtumėte, tai argumentuoti Šv. Raštu 🙂
Jūs pavyzdžiui teigiate, kad Laiškas Hebrajams prieštarauja tokiai galimybei, gal galite parašyti, kokiose eilutėse jūs tai išžvelgiate ir kodėl?
Aš pavyzdžiui matau, kad laiške Heb1:4 parašyta, kad Kristus yra prakilnesnis už angelus.
O dabar pamąstykim: Ką reiškia žodis arkangelas ?- angelų galva , arba tas kuris yra prieky, virš angelų. Tai yra kareivijų Viešpats. O vardas Mikolas hebrajų kalboje reiškia tris žodžius – „kas kaip Dievas „
Jėzuė 5:13-15- parašyta, kad kada Jozuė kalbėjosi su Viešpaties kariuomenės galva, tai yra su arkangelų Mykolu, šis liepė jam nusiimti batus,nes vieta kurioje šis randasi yra šventa. Kaip žinom tą patį Dievas pasakė padaryti ir Mozę prie degančio krūmo. Kaip žinom, kada ap. Jonas bandė pagarbinti angelą šis jam tai uždraudė daryti, o čia Jozuei arkangelas liepia tai daryti.
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Ir kas is tos logikos Remigijau ir aplamai is to teiginio, kad Mykolas tai Kristus…🙂
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Gintarai,
žodžio „logika“ platesnė reikšmė, tai taisyklingas arba nuoseklus mąstymas. Kaip jau sakiau teologiškai tai išties nėra labai jau kažkokia didelė svarba tame kaip mes suprantam kas yra Mykolas. Bet tai gali padėti mums geriau suprasti tam tikrų Biblijos įvykių seka. Kaip pavyzdžiui tai, su kuo išties kalbasi Jozuė, kas kovojo su šėtonu dėl Mozės kūno, arba kas kovojo danguje su šėtono angelais
Apr 12sk susideda iš dviejų paralelių , pirmoje dalyje apžvelgimas bendras planas (12:1-6 ), o antroje dalyje atveriamos šio plano detalės (12:7-17). Paralelės išžvelgiamos sekančiose eilutėse:
(12:4) slibinas kovoja prieš Kristu (12:7)
(12:4) slibinas persekioja moterį ( 12:13)
(12:6) Moteris randasi dykumoje (12:14)
(12:6) laikas -1260d aba 3,5m ( 12:14)
Taigi tarp 4 ir 7 eilutės akivaizdi paralelė.4eilutėje atveriama kad slibinas( šėtonas) siekia sunaikinti ( kūdikėlį) Kritų, o 7eil. kad Mykolas ( Kristus) kovoja su nugali Slibinu( šėtonu) ir ji išvaro iš dangaus.
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Logiskai atsakysiu, nulis sveiku ir nulis desimtuju man is to, o kam jums tai…🙂 🙂. Tai nera nei tikra, nei tiesa…nei mums to reikia.
Lin Jo Lin
Lin Jo Lin Arkangelas tai angelas ar ne,remigijau?reiktu paciam Biblija daugiau paraidziui suprasti …jei sakoma,kad arkangelas Mykolas,tai jis toks ir yra – arkangelas Mykolas.
Lin Jo Lin

Lin Jo Lin Isej.14:19 Tada Dievo angelas, kuris ėjo Izraelio pulkų priekyje, pasitraukė už jų. Debesies stulpas iš jų priekio atsistojo užpakalyje jų.

remigijau,kas cia per Dievo angelas,kaip manai?

Petras Spinke
Petras Spinke Raštas sako, kad Jėzus yra pirmagimis…ir kuriam gi iš angelų buvo pasakyta: tu mano sūnus šendien aš tave pagimdžiau…Viskas yra sukurta per Jėzų ir Jėzui, tai kaip gali būti, kad tai arhangelui Mikolui, pas arhangelus biški kitos pareigos, negu sėdėti Dievo dešinėje
Takito Kaari
Takito Kaari Jei kas pageidauja logikos – prašau Mato 1:25 Jam negyvenus su ja kaip vyrui, ji pagimdė archangelą Mykolą, kurį jis pavadino Jėzumi”. 🙂 Ar dar norite būti protingi?
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Aisku cia pasmaikstaujam, bet kaip be to…🙂 🙂
Takito Kaari
Takito Kaari Biblija deja sako – norėdami tapti protingi…. tapo. Jeigu doktira tampa idiotiška ją paklibinus…
Greita Asta
Greita Asta gal man haliucinacijos?Linas Šeimyniškiai
Greita Asta
Greita Asta ar tikrai čia tu parašei?
Takito Kaari
Takito Kaari visko gali būt.Grybų nevalgei kartais?
Greita Asta
Greita Asta nuo ko nusirašei? pats teip nesugalvotai
Takito Kaari
Takito Kaari Taigi iš patirties:)
Greita Asta
Greita Asta jetu,kaip tik šiandien privalgiau tokių skanių raudonviršių baltus taškiukus nuplovus
Takito Kaari
Takito Kaari Vo tų taškiukų ir trūksta virškinimui:)
Greita Asta
Greita Asta einu susirinksiu
Takito Kaari
Takito Kaari ainu ir aš ko užkast
Takito Kaari
Takito Kaari pakartoisiu teorijų kūrėjams – Jei kas pageidauja logikos – prašau Mato 1:25 Jam negyvenus su ja kaip vyrui, ji pagimdė archangelą Mykolą, kurį jis pavadino Jėzumi”. Ar dar norite būti protingi?
Marius Marius
Marius Marius Cia diskusijos skiltele apie Pomirtini gyvenima 🙂
Laima Briediene
Laima Briediene Paprasciausiai “angelas” reiskia SIUSTASIS (Malak- Hebr.k.) . Nenuostabu ,kad sutinkame issireiskimu Hebraju Raste ,kaip Malak Michael (Kas toks kaip EL,kaip Dievas) ,Malak YHWH (Siustasis Yehowah ) . Tiems ,kas bijo Hebraju kalbos kaip maro ,tai tokie issireiskimai gali sukelti soka ,bet neziurint to ,tai yra Raste . 🙂
Laima Briediene
Laima Briediene Tai dar vienas irodymas ,kad reikia ziureti ,kas parasyta originalo kalba ,ypac tokiose vietose ,kurios diskutuotinos .
Bet net ir musu kalba galime matyti ,kad Yeshua yra SIUSTASIS . Garsioji Jn 3:16 eilute ta paliudija ,nes DIEVAS SIUNTE savo Sunu … Taigi Sunus yra Siustasis (Malak )
Rasa Raindrop
Rasa Raindrop Mariau, ca pas jus bendruomeneje taip tebuna: pateikiamas klausimas, visi pasako savo nuomone, o po to pateikiamas teisingas atsakymas ir visi su juo sutinka 🙂 O realiai ziurim gaunasi – pateikiamas klausimas, visi issako savo nuomone, pateikiamas teisingas atsakymas – bet nikas nenori jo priimti 🙂 🙂
Petras Spinke
Petras Spinke Čia visi turi savo teisingą klausimą į savo teisingą atsakymą, nusiramink Rasa…mes čia viens kitą pakenčiam
Greita Asta
Greita Asta kur du žydai-ten penkios nuomonės ir visos jos teisingos.o čia ir žydų ir lietuvių,tai ko norėti vieno atsakymo priėmimo 😀
Laima Briediene
Laima Briediene Ir zydai,kaip ir lietuviai , neziuri Rasto ,o savo isgalvotu mokymu prideda ,todel tiek daug nuomoniu …tik zydai moka graziai diskutuoti ,taip nesibara ,kaip lietuviai 🙂
Petras Spinke
Petras Spinke Bun visaip…darė kažikokį bizniuką žydelis su čigonu ir susipykę pradėjo muštis. Po muštynių čigonas giriasi savo draugams: oi prilupau žydą, aš jam su botagu čmiku pačmaku, o jis tik man kada nekada su mietu bumt
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Linai, jūs gi neteigsite, kad jei Marija pagimdė Jėzų, kuris buvo ir 100 % žmogus ir 100 % Dievas, tai reiškė, kad Mat1:25 parašyta, kad Marija pagimdė Dievą? Taip kad jūsų argumentas nors ir atrodo logiškas, bet logikos problema čia tame, kad jūs kalbėdamas apie dangiškus dalykus pabandėte juos perkelti žemiškiems.
Pav.: jei jūs į knygų lentyną, kurioje yra 100 knygų įdėsite dar 50 knygų, tai knygų lentynoje padidės 50-čia knygų. Bet jei jūs naudodamasis ta pačia logiką į lentyną, kurioje yra begalybė knygų įdėsite dar 50 milijardų knygų, tai lentynoje knygų nepadidės. Kodėl ? Todėl , kad tai kas logiška apribotuose dalykuose, yra nelogiška neapribotuose.
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Marko, Isej.14:19 – manau, kad tai galėjo būti teofanijos atvejis arba tai buvo tiesiog Dievo angelas.
Laima Briediene
Laima Briediene Taip ,tai taip vadinama teofanija -Dievo pasireiskimas (manifestacija) zmonems suprantama ,apciuopiama forma . Tai ir yra Dievo siustasis ,Malak (verciamas kaip angelas) .Ji matome daugelyje Rasto vietu,Jis netgi vadinamas YHVH (LORD ,Viespats) :
Exo 14:19 Tada Dievo angelas, kuris ėjo Izraelio pulkų priekyje, pasitraukė už jų. Debesies stulpas iš jų priekio atsistojo užpakalyje jų.
Exo 14:19 And the angelH4397 ### of God,H430 which wentH1980 beforeH6440 the campH4264 of Israel,H3478 removedH5265 and wentH1980 behindH4480 H310 them; and the pillarH5982 of the cloudH6051 wentH5265 from before their face,H4480 H6440 and stoodH5975 behindH4480 H310 them:
H4397###
מלאך
mal’âk
mal-awk’
From an unused root meaning to despatch as a deputy; a messenger; specifically of God, that is, an angel (also a prophet, priest or teacher): – ambassador, angel, king, messenger.
Exo 13:21 Viešpats ėjo pirma jų dieną debesies stulpe, rodydamas kelią, o naktį ugnies stulpe, šviesdamas jiems, kad jie galėtų keliauti dieną ir naktį.
Exo 13:21 And the LORDH3068 ### wentH1980 beforeH6440 them by dayH3119 in a pillarH5982 of a cloud,H6051 to leadH5148 them the way;H1870 and by nightH3915 in a pillarH5982 of fire,H784 to give them light;H215 to goH1980 by dayH3119 and night:H3915
H3068###
יהוה
yehôvâh
yeh-ho-vaw’
From H1961; (the) self Existent or eternal; Jehovah, Jewish national name of God: – Jehovah, the Lord.

Num 14:14 ir pasakys šio krašto gyventojams, kurie girdėjo, kad Tu, Viešpatie, esi su mumis, kad Tu esi regimas veidu į veidą, kad Tavo debesis yra virš šios tautos ir kad Tu eini pirma mūsų dienos metu debesies stulpe ir naktį – ugnies stulpe;

Exo 23:20 Aš siunčiu angelą pirma tavęs, kad saugotų tave kelyje ir nuvestų į vietą, kurią tau paruošiau.
Exo 23:21 Saugokis jo ir klausyk jo balso, nesipriešink jam, nes jis neatleis jūsų nusižengimų, kadangi jame yra mano vardas.
Exo 23:22 Bet jei tu iš tiesų paklusi jo balsui ir vykdysi visa, ką kalbu, tai Aš būsiu priešas tavo priešams ir prispaudėjas tavo prispaudėjams.
Exo 23:23 Mano angelas eis pirma tavęs ir tave nuves pas amoritus, hetitus, perizus, kanaaniečius, hivus ir jebusiečius, ir Aš juos sunaikinsiu.

Exo 32:34 Todėl eik ir vesk tautą, kur tau įsakiau. Mano angelas eis pirma tavęs. O kai laikas ateis, Aš juos nubausiu už jų nuodėmę”.

Isa 63:8 Viešpats tarė: “Jie yra mano tauta, mano vaikai, kurie nemeluos”. Jis buvo jiems gelbėtoju.
Isa 63:9 Jis patyrė visą jų vargą ir angelas, esantis Jo akivaizdoje, jiems padėjo. Iš meilės ir pasigailėjimo jiems Jis atpirko juos, pakėlė juos ir nešė per visas praeities dienas.

Laima Briediene

Laima Briediene Ta pati “angela” -Malak YHWH matome scenoje ‘ Moze ir degantis krumas ‘. Jis prisistato kaip Abraomo, Izaoko ir Jokūbo Dievas.

Exo 3:2 Jam pasirodė Viešpaties angelas###(labai blogas vertimas,turetu buti Malak Yehova ,ne Yehovos Malak ar Viespaties angelas) ugnies liepsnoje, kylančioje iš krūmo vidurio. Jis matė krūmą degantį, tačiau nesudegantį.
Exo 3:3 Mozė pasakė: “Eisiu ir pažiūrėsiu į šį didingą reginį. Kodėl nesudega tas krūmas?”
Exo 3:4 Viešpats pamatė jį artėjant ir pašaukė iš krūmo: “Moze! Moze!” Tas atsiliepė: “Aš čia!”
Exo 3:5 Jis sakė: “Nesiartink prie šios vietos! Nusiauk nuo kojų apavą, nes vieta, ant kurios stovi, yra šventa žemė!
Exo 3:6 Aš esu tavo tėvo Dievas, Abraomo, Izaoko ir Jokūbo Dievas”. Mozė užsidengė veidą, nes bijojo pažvelgti į Dievą.

Exo 3:2 And the angelH4397### of the LORDH3068 ***** appearedH7200 untoH413 him in a flameH3827 of fireH784 out of the midstH4480 H8432 of a bush:H5572 and he looked,H7200 and, behold,H2009 the bushH5572 burnedH1197 with fire,H784 and the bushH5572 was notH369 consumed.H398

H4397###
מלאך
mal’âk
mal-awk’
From an unused root meaning to despatch as a deputy; a messenger; specifically of God, that is, an angel (also a prophet, priest or teacher): – ambassador, angel, king, messenger.

H3068*****
יהוה
yehôvâh
yeh-ho-vaw’
From H1961; (the) self Existent or eternal; Jehovah, Jewish national name of God: – Jehovah, the LordH4397

Laima Briediene
Laima Briediene Hebrajiskas zodis ‘Malak’ ,paprastai verciamas kaip “angelas”, dar gali tureti tokias reiksmes :
zinios nesejas,pranasas,kunigas ,mokytojas,ambasadorius,karalius .
Tai tinka apibudinti ir Yeshuai 🙂

Lin Jo Lin
Lin Jo Lin taigi, siose vietose minimas angelas o ne arkangelas.tad remigijau versija,kad arkangelas Mykolas tai Kristus,supliuksta…nes butent sitas minimas angelas isej.kn ir yra Kristus…
Takito Kaari
Takito Kaari Baikit baikintis. visi kultai anksčiau ar vėliau pasisuka prieš dvi esmines doktrinas – triasmenio Dievo buvimas ir Kristaus dieviškumas.
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Krikščioniškoje istorijoje V amž. Dionisijus Arifagis pasiūlė sistematizuoti dangiškas būtybes į 9 lygius-: ir jis pasiūlė tris po tris triadas :
1. Sostai, kerubimai, serafimai, – tai tie kurie randasi arčiausiai Dievo.
2. Jėgos, kunigaikštystės, valdžios ,- šie angelai pabrėžia Dieviškos kurūbą ir Dievo valdymą- ty Dievas valdo.
3. Pradžios, arhangelas ir angelai.- tai angelai kurie yra artimi žmogui- jie dažniausiai bendrauja su žmonėmis.
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Linai,
Lotyniškas žodis „Cultus“ kilęs nuo žodžio „Colere“ kas reiškia „Garbinimas“. Argi jūs savo religinėje praktikoje nepraktikuojat Dievo garbinimo kulto ? Manau praktikuojat. Vadinasi taip pat priklausot kultui.
Gal jūs norėjote pasakyti pseudo – krikščionys ( pseudo- reiškia netikras) ?
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Garbinimo kultas is saves isbraukia pazinima To kuri garbini, toks yra evangelinis pavyzdys, kuri pateikiau. Linas teisingai ivardino priezastys kulto atsiradime, kas ir yra matoma, kaip svelniai i tai apeliuojama del Triasmenio Dievo, kaip Vieno ir Auksciausiojo Dievo buvimo ir Kristaus Dievybes. Nemanu, kad Triasmeny Dieva, si grupe skaido i 3- ju skirtingu asmenu dievus. Zmogiska pastanga, tai yra sieline pastanga sumodeliuoti Dieva i zmogiska ribotuma ir apibrezti Ji savo supratimu, kas ir yra Jo nepazinimas, Remigijus. “MOTERIS:..mūsų tėvai garbindavo Dievą ant šito kalno…JEZUS:..moterie, tikėk manimi,jog ateis valanda,kada garbinsite Tėvą, ne ant šio kalno ir ne Jeruzalėje. Jus GARBINATE ko nepažįstate, o mes GARBINAME, ką pažįstame,nes išganymas ateina iš žydų.23 Bet ateis valanda, – jau dabar ji yra, –kai tikrieji garbintojai garbins Tėvą dvasia ir tiesa.Ir pats Tėvas tokių garbintojų ieško.24 Dievas yra dvasia,ir jo garbintojai turi šlovinti jį dvasia ir tiesa…“.
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Gintarai, žodžius reikia siekti vartoti taisyklingai, pagal jų reikšmę, o ne taip kaip mums patinka , tada bus mažiau painiavos 🙂
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Jokios painiavos nera, nes ne zodziuoe problema…🙂. O jus nepilnai interpretavote zodzio kultas reiksme 🙂
Takito Kaari
Takito Kaari aš dalinu į tris: Ufonautai, angelai ir puponautai
Birute Mackeviciene
Birute Mackeviciene Linai,viskas kas SVENTA pas jus JUOKINGA…kodel?
Laima Briediene
Laima Briediene Gaila ,kad Linas ir kai kurie kiti ,nenori gilintis ,o tik pajuokti 😦
Birute Mackeviciene
Birute Mackeviciene Is DIEVO nepasijuoksi….deja pasijuoksi is saves 😦
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Ir kaip jus siulot gilintis..? 🙂
Ramune Pumpalaviciute
Ramune Pumpalaviciute Na, jus tiesiog nepazistate Lino, jis tikrai nesisaipo is Viespaties
Birute Mackeviciene
Birute Mackeviciene Tai tiesa-nepazistu as Lino,bet is jo kalbu sprendziu kas yra kas 😦
Laima Briediene

Laima Briediene Dievas nesileidzia isjuokiamas . Studijuoti Jo esybe ,Jo Charakteri turetume labai atsakingai .

Musu Visagalis Kurejas yra Dvasia ,Jis yra NEMATOMAS . Visur ,kur tik apsireiske matoma forma ,tai yra jo manifestacijos ,apraiskos . Jos vadinamos ivairiai : Devar YHWH ( labai skurdziai verciamas kaip ZODIS) Malak YHWH (dar skurdziau verciamas kaip angelas ) , Shekina (Slove)…ir tt .

Todel cia tik del sudarkytu vertimu kyla daug konfuzijos ,sumaisties ir net juoko … Siulyciau mokytis originalo kalba ir studijuoti giliau . Net jos ir nemokant yra daugybe Biblijos priemoniu ,padedanciu aiskintis zodziu prasme .

Laima Briediene

Laima Briediene O del Lino rupescio ,kad …………..”visi kultai anksčiau ar vėliau pasisuka prieš dvi esmines doktrinas – triasmenio Dievo buvimas ir Kristaus dieviškumas.” …………….Tai niekas cia neneigia Kristaus Dieviskumo !!! Nepridekite isgalvojimu !

O del trejybes doktrinos ,tai ji yra sugalvota “baznycios” tevu ,ir yra viena is fundamentaliu doktrinu,ypac tvirtai issaknijusi kataliku mokyme . Bet ne visos protestantu baznycios ja pripazista ,yra ir kitaip mokanciu .
Verciau pastudijuokite issamiau ,o ne ginkite kataliku “tiesa” .

Birute Mackeviciene
Birute Mackeviciene Laimute,nepyk,bet tu su savo doktrynom visiems jau atsibodai…tik nepyk prasau,nes nepraso VIESPATS irodineti tiesu…rasim tiesa jei VIESPATS SAUKIA!!!
Laima Briediene
Laima Briediene Vacy ,is dalies Jus teisus del kalbu ,daug rankrasciu yra taip pat Arameju kalba,ypac NT rasiniu .
Beje NT graiku kalba skaito vakaru salys ,o rytu saliu dauguma skaito arameju kalba. Graiku kalba kartais irgi naudinga,bet as asmeniskai nesu isitikinusi ,kad tai originalo kalba . Tam yra daug priezasciu ir irodymu ,kad NT buvo parasytas Semitine kalba .
Labai padeda Graiku Septuaginta ,kadangi galime pagal ja atrasti tuos pacius zodzius graikiskuose NT vertimuose ir aiskintis juos Hebrajiskai . Tai daugelis rimtu mokytoju ir daro 🙂

Greita Asta
Greita Asta man neatsibodo, kalbėk už save. Laimos informacija puiki tiems kas domisi tiesa.originaliu Dievo žodžiu
Laima Briediene
Laima Briediene Birute ,gal nereiketu kalbeti uz visus 🙂 O idomu ,kokios doktrinos Jums atsibodo ? Kodel manote ,kad tai mano sugalvotos doktrinos ? Gal galetumete kokreciau pagristi Rastu ? Aciu .
Birute Mackeviciene
Birute Mackeviciene Seno nesiuk prie naujo,nes naujas lopas atples sena skudura!!!
Birute Mackeviciene
Birute Mackeviciene :)))neaisku? Vargas JUMS tada
Laima Briediene
Laima Briediene Nuosirdus patarimas :
Jei kam nors nepatinka ,kuo cia dalinuosi as asmeniskai ar kiti ,kurie dalinasi is viso Rasto ,tai prasom nesivarginti ir nesinervuoti … FB duoda galimybe uzblokuoti tuos ,kurie jums ne prie sirdies ir kurie jums trukdo snuduriuoti 🙂
Birute Mackeviciene
Birute Mackeviciene Atgimkit is naujo ir nebijosit nieko! 🙂
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Gintarai,
1Kor 14;6-12 parašyta, kad mūsų kalba turi buti aiški ir suprantama, nes kitu atveju ji klausytojams nebus nenaudinga. Taiga vartojant koki žodį (pvz.: žodį “bažnyčia”) visu pirma reikėtų suvokti ką jis išties reiškia , o ne ką šiuo žodžiubando įvardinti žmonės. Kaip žinome iš patirties Lietuvoje, tradiciškai šiuo žodžiu, yra įvardijamas pastatas, kuriame žmonės susirenka pamaldoms. Vardine prasme, šis žodis yra skolinys iš Lenkų kalbos reiškiantis “Dievo namai”. Tačiau Biblijine prasme, žodžiu bažnyčia, mes įvardijam graikišką žodį “eklezija”. Tačiau žodžio “ekleziaja” reikšmė yra, ne “Dievo namai” ,bet susirinkimas arba sambūris . Kitaip tariant Dievo suburtu žmonių grupė veikianti kaip Kristaus kūnas.
Arba pavyzdžiu hebrajiškas žodis “šeol” . Biblijoje jis reiškia kapas, kuriame miega miręs žmogus , o mūsų visuomenė ši žodį dažnai vartoja kaip žodį “pragaras” – kančios ir skausmo vieta, arba vieta kur kankinami žmonės . Taigi kažką skelbiant, mokant ar teigiant, tikrai verta pasigilinti į tikrąją, vieno ar kito, žodžio reikšmę.
Laima Briediene
Laima Briediene Vacy ,pomirtinio gyvenimo tema idomi ,bet gal ne tokia gyvybiskai svarbi ,kaip kitos temos . 🙂
Birute Mackeviciene
Birute Mackeviciene Idomu,Laima,kas Jums svarbu tada?
Birute Mackeviciene
Birute Mackeviciene Jus tiek daug teoriskai pasikaustete,net manau pati to nejauciat?
Laima Briediene
Laima Briediene Ar dar nesupratote, Birute ,kas man svarbu ? 🙂
Laima Briediene
Laima Briediene Aciu uz komplimenta ,bet tikrai taip nemanau ir nejauciu . 🙂Dievo Zodi turime studijuoti ,o ne skaityti tik kaip laikrasti ,atsirenkant puslapius ar vietas ,kurie mums patinka .
Remigijus Rabikauskas

Remigijus Rabikauskas Kas liečia mokymą apie mirusiųjų būseną , ji svarbi yra tuo, kad ši tema yra susijusi su tuo koks yra Dievas. Ar Jis yra tas, kuris sukūrė tokią baisią vietą kaip pragaras, kurioje kankina nusidėjusią žmonijos dalį iki antrojo mirusiųjų prikėlimo ir kankins ją po galutinio sunaikinimo visą amžinybe, ar vis tik Dievas yra tas, kuris nekūrė pragaro ir nesiruošia savo nudėjusio kūrinio kankinti amžinai.

Taip pat ši tema susijusi su tuo kuo mums pasitikėti labiau Dievo Žodžiu tokiu koks jis yra išdėstytas Biblijoje ar tikėti žmogiškomis tradicijomis kurias bandoma pridengti Dievo Žodžiu. Taip pat ši tema susijusi su tuo ar mes galime gauti kažkokia informaciją iš mirusiųjų ar ne.
Pavyzdžiui šiuo metu rodomas serialas „Vangelija“ , apie Bulgarijoje gyvenusia pranaše Vanga. Filme ji pateikiama kaip šventa moteris, kuriai mirusieji suteikdavo informaciją tam, kad apsaugotų savo artimuosius nuo įvairų bėdų. Ir žmonės kurie šią informacija pasinaudojo, jau niekada nebetiki tuo, kad Dievo Žodis moko nepasitikėti mirusiųjų informacija ir nebendrauti su jais.

Ramune Pumpalaviciute
Ramune Pumpalaviciute Svarbiausia yra arteti prie Viespaties ir myleti Ji ir vieniems kitus.. Daug skirtingu mokymu, supratimu, bet kas iesko, tam bus atverta.. Teneskaldo tai baznycios, nes nereiks ne musulmonu, iszudysim vieni kitus :)) Verciau melskimes, kad kas silpnas, taptu stiprus, ir artekim prie Jo, o Viespats mato kiekvieno sirdi.. o kuo labiau artesime prie Jo, tuo greiciau tai, kas netikra ir netiesa, nukris savaime.. Kai asmeniskai Ji pazinsim maldoje ir bendravime ir zodyje, zinosim, koks Jis
Remigijus Rabikauskas

Remigijus Rabikauskas Ramūne, aš už tai, kad reikia mylėti Dievą ir artimą, bet neįmanoma mylėti Dievą einant prieš Jo valią ir mokant priešingai tam nei, kad Jis tai išdėstė Savo Žodyjehttp://www.youtube.com/watch?v=OZ620SFprWY&list=PLF…

Santykiai . Romiečiams 14sk. Priimkite vienas kitą, kaip ir Kristus jus priėmė,…
YOUTUBE.COM|BY KELEEIVIS
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Birute, aš nepykstų dėl tokiu dalykų, man tik liūdna kada žmonės vietoj to kad argumentuotų savo supratimą, tiesiog išlieja niekam naudos nenešančias savo emocijas . Juk sutikit ,kad nuo žodžių : “Viskas suvyniota į vatą” jokios naudos 😦
Ramune Pumpalaviciute
Ramune Pumpalaviciute Tik beda ta, kad daugelis skirtingai Dievo zodi supranta, ir fariziejai Jezu nuzude, cituodami rasta.. Todel svarbi musu sirdies pozicija, neveidmainiska, o kitas dalykas- Dievas tai jau tiksliai zino, ka Jis norejo pasakyti vienoje ar kitoje Biblijos vietoje, kai tai buvo uzrasyta, todel bendraudami su Dievu ir Sventaja Dvasia asmeniskai, galime priarteti prie tiesos.. Dievo Zodis ir Dievo Dvasia nepriestarauja vienas kitam.. Bet svarbiausia yra meile, nes Dievas yra meile, ir tik meileje imanoma nesti sviesa, pakelti maldoje silpnesni ir rasti tiesa..
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Žmonės skirtingai supranta Šv. Raštą todėl, nes vietoj to, kad mintį iškeltų iš Dievo Žodžio, siekia savo mintis pritaikyti Dievo Žodžiui. Iš čia ir neargumentuotos nuomonės ir emocionalus noras apsiginti. O kur emocijos ten nepasitenkinimas- tušti, sarkastiški ar užgaulingi žodžiai.
Ramune Pumpalaviciute
Ramune Pumpalaviciute Pries skaitydama rasta, as visada prasau, kad Sventoji Dvasia man paaiskintu, ka norima pasakyti vienoje ar kitoje vietoje.. O kasdienybeje kiekviena diena, net kiekviena zingsni irgi derinu su Sventaja Dvasia, klausiu, kur man eiti, o kur neiti, ir taip toliau.. Stengiuosi daryti tai, ka man patvirtina Sventoji Dvasia patepimu. Kadangi gyvenam laiku pabaigoje, labai svarbu ismokti girdeti Dieva, nes nuo to priklausys net musu gyvybes.. Isivaizduokit, stai kazkas atsitiks jusu seimos nariui, o del persekiojimu nebegalesim naudotis telefonais, ir jei negirdesit Dievo, nezinosit, nei kas jam atsitiko, nei kokia kryptimi jo ieskoti, o jei jau dabar daug laiko praleisite maldoje ir mokysites Ji girdeti, tai ir be telefonu bus labai paprasta, konkreciai zinosit, kur eiti.. Todel dabar tinkamai turim isnaudoti si laika, kol nera persekiojimu, kiekviena laisva minute praleisti su Juo, ir i zodi gilintis, ir mokytis Ji girdeti ir suprasti maldoje dvasioje ir per patepima. Ir tada niekas negales musu apgauti, kaip rasoma, kai sakys: stai ten Kristus, arba stai ten.. Mes netikesim apgavystem, nes asmeniskai Ji pazinosim. Rasoma, paskutiniais laikais bus daug mokymu, daug apgaviku, todel labai svarbu uzmegzti su Juo asmenini rysi jau dabar
Laima Briediene

Laima Briediene Birute,atsakant i Jusu klausima ,kas man yra svarbu ,cia keletas Rasto eiluciu ,parodanciu ,kas yra svarbiausia musu tikejime :

Rev 12:17 Ir slibinas įnirto prieš moterį, ir metėsi kautis su kitais jos palikuonimis, kurie laikosi Dievo įsakymų ir turi Jėzaus Kristaus liudijimą.
(Idomu pastebeti ,kad ir priesas zino ,kas svarbiausia ,su kuo KOVOTI B) )

Rev 14:12 Čia pasirodo šventųjų ištvermė, kurie laikosi Dievo įsakymų ir Jėzaus tikėjimo.
Rev 14:13 Ir aš išgirdau iš dangaus balsą, kuris man sakė: “Rašyk: ‘Nuo šiol palaiminti mirusieji, kurie miršta Viešpatyje. Taip, – sako Dvasia, – kad atilsėtų nuo savo vargų; ir jų darbai seka juos’

Rev 3:8 Aš žinau tavo darbus. Štai Aš atvėriau prieš tave duris, ir niekas nebegali jų uždaryti; nedaug turi jėgų, bet išsaugojai mano žodį ir neatsižadėjai mano vardo.

Rev 3:10 Kadangi tu išlaikei mano kantrybės žodį, tai ir Aš tave apsaugosiu nuo išbandymo valandos, kuri ištiks visą pasaulį, kad būtų išmėginti žemės gyventojai.

Rev 22:14 “Palaiminti, kurie vykdo Jo įsakymus, kad įgytų teisę į gyvenimo medį ir galėtų įžengti pro vartus į miestą.

Mat 28:18 Tuomet priėjęs Jėzus jiems pasakė: “Man duota visa valdžia danguje ir žemėje.
Mat 28:19 Todėl eikite ir padarykite mano mokiniais visų tautų žmones, krikštydami juos [Tėvo ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios vardu], (Pastaba:trejybes formule cia prideta veliau )
Mat 28:20 mokydami juos laikytis visko, ką tik esu jums įsakęs. Ir štai Aš esu su jumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos. Amen”.

2Ti 4:7 Aš kovojau gerą kovą, baigiau bėgimą, išlaikiau tikėjimą.
2Ti 4:8 Nuo šiol manęs laukia teisumo vainikas, kurį aną dieną man duos Viešpats, teisingasis Teisėjas, – ir ne tik man, bet ir visiems, kurie pamilo Jo pasirodymą.

Ramune Pumpalaviciute
Ramune Pumpalaviciute Bet tam reikia gimti is Dvasios, antra karta, kad musu dvasia, kuri del Adomo nuodemes, kritimo, buvo atskirta nuo Dievo ir per tai atejo mirtis, dabar per Jezaus kraujo auka vel susijungtu su Dievo dvasia, ir mirtis nebetektu mums galios. Tam turim pripazinti Jezaus auka ir paprasyti, kad Dievas mus pakrikstytu sventaja Dvasia. Ap.darbai: 1:5 “nes Jonas krikstijo vandeniu, o jus busite pakrikstyti Sventaja Dvasia”, 1:8 “Kai ant jusu nuzengs Sventoji Dvasia, jus gausite JEGOS ir tapsite mano liudytojais …” Ap darbu 2:16 “cia issipilde, kas buvo pasakyta per pranasa Joeli: “paskutinemis dienomis ,- sako Dievas,- as isliesiu savo Dvasios kiekvienam kunui, ir jusu sunus ir dukterys pranasaus, jusu jaunuoliai matys regejimus, o senieji sapnuos sapnus.Äp.darbu 11:16: “Jonas krikstijo vandeniu, o jus busite pakrikstyti Sventaja Dvasia”, 24 “Mat jis buvo geras vyras, pilnas Sventosios Dvasios ir tikejimo”. Ap.darbu 19:6 “Kai Paulius jiems uzdejo rankas, ant ju nuzenge Sventoji Dvasia ir jie eme kalbeti kitomis kalbomis ir pranasauti” Morkaus 16:16,17 “Kas itikes ir krikstysis, bus isgelbetas, o kas netikes, bus pasmerktas. Ir kurie tikes, tuos lydes sie zenklai: mano vardu jie isvarines demonus, kalbes naujomis kalbomis, ims plikomis rankomis gyvates ir, jei isgertu mirtinu nuodu, jiems nepakenks. Jie des rankas ant ligoniu, ir tie pasveiks”
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Remigijus ir Laima, man vienodai, tai baznycia, eklezija ar surinkimas, toks skirstymas yra tik vaiku darzelio lygio. Susiranda zmones uzsiemima, jieskoti zodziose “gelmes”…Kristaus Evangelija nesuvokiamai paprasta ir tik mazuteliams apreiskiama, jai butu kitaip jau mokeciau Arameju kalba ir biblija atmintinai..Nes, Jo nasta yra lengva ir jungas svelnus….🙂 🙂
Takito Kaari
Takito Kaari Nu ir ką tas Steilis slibinui padarė???
Ramune Pumpalaviciute
Ramune Pumpalaviciute O del trejybes tai yra labai paprasta, kaip, pavyzdziui: juk vyras ir zmona yra du asmenys, bet Dvasioje jie yra viena pries Dieva, juk net rasoma, kas net kas su paleistuve susijungs, taps viena su paleistuve.. Taip ir Dievas, Jezus ir Sventoji Dvasia yra trys asmenys, bet dvasioje jie yra viena ir vienybeje, jie nieko nedaro, kas vienas kitam priestarautu ir veikia vienybeje
Laima Briediene
Laima Briediene Ramune ,Jus sakote JIE ir aiskinate apie skirtingus asmenis …Ar Jums neatrodo ,kad tai priestarauja butent paciam pirmam Dievo Isakymui ?? Tame matau aiskia problema ,kuria sukuria vadinamoji “trejybe” .
Ramune Pumpalaviciute
Ramune Pumpalaviciute Trys asmenys, bet VIENA dvasioje, ir Dievas Tevas yra Dievas, ir Sunus yra Dievas, ir Sventoji Dvasia yra Dievas. Kaip ir vyras ir zmona fiziniame pasaulyje yra du asmenys, o dvasiniame yra viena dvasioje. Juk tai ne protu suvokiama, bet dvasia, fizinio ir dvasinio pasaulio visai kiti “ismatavimai”, cia trimatis, o cia keturmatis, ir tai suvokiama dvasia. Ir kai Dievas mums kalba, pavyzdziui, tai irgi labai retai tu isgirsi fizinius zodzius, nors buna ir taip, bet isgirsti dvasioje. Stai, pavyzdziui, ilipu i autobusa, pavaziuoju kelias stoteles., ir ilipa vaikinukas, kaip ir visi kiti. Ir stai dvasioje skamba: jisai tuoj vogs. As galvoju, kas cia? kazkas kazka pasake? Nesuprantu, kas cia buvo.. Pradedu mintyse priestarauti: normalus vaikinukas, kodel jisai dabar turetu vogti? ir keista paciai. Staiga ziuriu: jis issitraukia peiliuka ir taikosi perrezti moters rankine, mano zvilgsnis ji sustabdo. O as suprantu, kad cia Sventoji dvasia man kalbejo, bet ne fizizkai, dvasioje, kitaip.. Viskas siek tiek kitaip, kitoks dvasinis suvokimas, nei fizinis.. O del ko kyla gincai del Dievo zodzio? Butent tada, kai mes norim viska suvokti ir paaiskinti pagal fizinio pasaulio principus, bet daug kas yra suvokiama dvasiniame lygmenyje
Rasa Raindrop

Rasa Raindrop Baikit gincytis!!! geriau mokinkites pagarbiai bijoti Dievo! Cia va Remigijau visai neblogai i viena veta surinktos rasto vietos, kur Dievas parodo, kad jis ne visus mylintis. http://www.youtube.com/watch?v=RJB8ss64pFY

Laima Briediene
Laima Briediene Ramune ,Rasto eilutese Dievas visur pabrezia ,kad Jis YRA VIENAS ir vienintelis ,be to, Raste gramatiskai yra naudojama vienaskaitos forma :JIS ,AS ,MANES ,MAN ir tt . Tai kaip galima sakyti apie Dieva ,vartojant asmenvardi JIE ?
Negi musu Kurejas taip sudetingai uzrase savo Isakymus ,kad niekaip negalime suprasti jau Pirmojo Isakymo ?
Ramune Pumpalaviciute
Ramune Pumpalaviciute Laimut, tai as ir sakau Jis, Dievas, tik fiziniam pasauly Jie, o dvasiniam Jis. Ir taip tada tampa aiskios visos rasto vietos ir nelieka priestaravimu
Natali Ups
Natali Ups Laima, o kodėl Kristus prieš nukryžiavimą meldėsi, Tėve, Tėve, kam mane apleidai?
Dievas yra VIENAS, trijose asmenybėse.
Laima Briediene
Laima Briediene Rasa ,si grupe yra skirta dalintis Dievo Zodziu ,tai ir bandome daryti ,kas kaip supranta . Del supratimo skirtumu ir kyla diskusijos . Gaila tik ,kad yra keletas ,kurie isoka skubotai ir neisigiline bei nepagarbiai reiskia savo nuomone ,visai nepagrisdami Rastu .
Laima Briediene
Laima Briediene Joli ,si ir kitos kelios panasios eilutes visuomet naudojamos pagristi keliu asmenu teorijas . Bet jei ziuresime viso Rasto konteksta ,tai labai aiskiai matyti ,kad Dievas yra VIENAS ASMUO . Vienas Ganytojas ,Vienas Vyras/Jaunikis ,Viena UOLA ….Vienas Dievas , apsireiskes ivairiomis formomis .
Na ,o sioje Jusu nuorodoje ,asmeniskai as suprantu ,kad Yeshua ,kaip fizinis zmogus, meldesi Dvasiai .
Laima Briediene

Laima Briediene It seems best to understand the prayers of Jesus in light of His humanity. Jesus possessed a complete human psyche through which He communicated with man and with God as all other human beings do.http://www.onenesspentecostal.com/jesusprayers.htm

In conclusion, Jesus needed to pray as much as we do, and He did. We should follow His example, but He did not pray merely for the purposes of His actions being exemplified by others. He prayed because He needed a relationship with God, and depended upon God’s strength and power that comes from His…
ONENESSPENTECOSTAL.COM
Laima Briediene
Laima Briediene Cia dar viena Rasto eilute ,kuri naudojama pagristi keliu asmenu teorija
http://www.onenesspentecostal.com/stephensee.htm

Upon the stoning of Stephen, it is said that he “looked up stedfastly into heaven, and saw the glory of God and Jesus standing on the right hand of God, And said, Behold, I see the heavens opened, and the Son of man standing on the right hand of God” (Acts 7:55-56).
ONENESSPENTECOSTAL.COM
Natali Ups
Natali Ups ne keli asmenys 🙂 Dievas yra vienas, trijose asmenyse, bet jis vienas. Visada buvo ir bus vienas visatos kūrėjas. Galima pažiūrėti į žmogų. Dievas jį sukūrė pagal savo atvaizdą ir pavidalą. Žmogus yra vienas, bet yra trilypis. Dvasia, siela ir kūnas.
Laima Briediene
Laima Briediene Apie koki sautuva cia kalbate ?
Natali Ups
Natali Ups Birute, kiek norėsim tiek šnekėsim, nors ir visus metus.
Laima Briediene
Laima Briediene Tai kad Jus pati cia ir kariaujate,ne kas kitas …
Mecislovas Ivanauskas
Mecislovas Ivanauskas kiekviena diskusija duoda naudos 😉
Laima Briediene
Laima Briediene Ne visi tai supranta ir ne visi tai atlaiko …
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Rasa, jūs pati šį video žiūrėjot ?
Citata iš šio videoe : “Dievas sukūrė žmones pragarui, kad jie jame degtu . “
Tai jokia Šv. Rašto vieta neparemta nesąmonė, šmeižianti Dievą.
Gintaras Delinikaitis
Gintaras Delinikaitis Birute labai atvira ir spontaniska, jai yra falso, ji reaguoja…🙂. Bet ji mokosi bendrauti ir jai sekasi…🙂
Laima Briediene
Laima Briediene Remigijau ,tas vadinamas “evangelistas” Alekna is tiesu pateikia labai iskreipta Dievo paveiksla . Teko man ziureti ne viena jo video ir interneto puslapi . Jis tik gasdina visus ,bet pats nemoko ,ka reiskia atgailauti ir eiti Dievo keliu .
Naglis Pivoriunas
Naglis Pivoriunas Rasa Venckiene , atsargiai su tais “grybais”. Kristus liepė mylėti savo priešus. Ar Jis liepė daryti ko Pats nedaro? Ar mes galime mylėti, jei Jis mumyse nemyli? Parašyta, kad Kristus numirė už mus kai mes dar buvome nusidėjėliai- VISI. Ar Jis tai padarė ne iš meilės? Žmogui suteiktas gyvenimas, kad pasirinkti. Dabar Dievas geras ir geriems ir blogiems, o žmonės kenčia nuo savo pasirinkimų ir bedievio gyvenimo padarinių, bet teismas dar neatėjo. Seno testamento laikais Dievas naikino tautas, siuntė tvaną, bet tam buvo priežastis.
Mecislovas Ivanauskas
Mecislovas Ivanauskas Ponas Naglis Pivoriunas prasau pasiskaityti Pauliaus laiskus, apie klaidziamokslius
Naglis Pivoriunas
Naglis Pivoriunas Mečislovas Ivanauskas gerai, į ką norite mano dėmesį atkreipti?
Rasa Raindrop
Rasa Raindrop O ka Jums Rimantai sako sios Rom 9. 20 – 23 rasto eilutes: Ar puodžius neturi galios moliui, kad iš to paties minkalo pagamintų vieną indą garbingam panaudojimui, o kitą negarbingam? O jeigu Dievas, norėdamas parodyti savo rūstybę ir apreikšti savo jėgą, didžiu kantrumu pakentė pražūčiai nužiestus rūstybės indus, kad apreikštų ir savo šlovės turtus gailestingumo indams, kuriuos iš anksto paruošė šlovei.. Ar nera cia pagrindimas tai Jusu is video isskirtai eilutei? Ar ne Dievas siunte tvana, kurio metu issigelbeti skirta buvo tik Nojui ir.. Ar ne jis Sodoma ir Gomora sudegino? Ar tuomet ir anuomet zemeje gyveno ne Dievo sukurti zmones? Ka Jums sako sios eilutes: Rom 9. 15 – 16: Jis Mozei kalba: “Aš pasigailėsiu to, kurio norėsiu pasigailėti, ir būsiu gailestingas tam, kuriam norėsiu gailestingas būti”. Taigi viskas priklauso ne nuo to, kuris trokšta ar kuris bėga, bet nuo gailestingojo Dievo.
Rasa Raindrop
Rasa Raindrop Naglis Pivoriunas taip pat atsargiai, kad negyventumete iliuzijoje, su savo ar kazkieno susikurtu visus vien mylincio Dievo ivaizdziu. Neuzsimerkit ir neskaitykit tik tu rasto vietu kurios patinka ir patenkina iliuzija. Jei skaitom, skaitykim viska. O meile artimui, pas krikscionis ir pasireiskia tuo, kad norime, jog jie pazintu Dieva visapusiskai, ir negyventu iliuzijoje, zinotu visa Jo zodi, o ne dali. Beja, kodel manot, kad siais laikais Dievas nebeturi priezasciu naikinti tautas? Maza iskrypimu, melo, stabmeldystes, bedievystes..? Ir gal nevadinkim visgi zmoniu (kaip ne kaip, bet broliu) augalu-gyvunu vardais.. vien uz tai, kad jam Dievas atvere, ne pacias maloniausias zmogaus ausiai eilutes, ar uz tai, kad sio pasaulio akimis ziurint ir ismintim matuojant kiek neiprastai atrodo..
Rasa Raindrop
Rasa Raindrop Laima Briediene o gal ir gerai, kai zmogus nuo saves pats nieko nemoko? ar ne taip ir atsiranda visokiausios doktrinos, tarp kuriu jau paskui patys painiojames ir tiesos neberandam? Nejau neuztenka zmogaus su Dievo zodziu supazindint? Argi kas is musu ar Jusu gali geriau pamokinti nei Dievas. O siaip jo pamokslu, su rasto vietu paaiskinimu ir atgailos, ir meiles tema yra, bent buvo tikrai daugiau, kol kazkas nenulauze serverio ir nepratryne.. Turi zmogus atverima pristatyti Dieva kitu kampu ir nevisai iprastu budu – vadinasi kazkam galbut tokio priejimo reikia 🙂 Jo video perziuru buvo tukstanciais iki nulauzimo. Ir manau ziurejo ta auditorija, kuri superintelektualiose diskusijose dalyvauti nesugebetu, o intelektualus Dievo zodzio skelbejai nelabai isdristu prieiti 🙂 Dievo zodis kad ir kokiame neiprastame kontekste skambantis nelieka neisgirstas – savo darba Jis pats daro 🙂
Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Rasa,
savo laiške kreipiatės į Rimantą, bet manau, kad jūsų klausimas tikriausiai yra skirtas man 🙂
Taigi, jūs klausiate apie ką yra kalbama Rom 9:20-23 . Šias eilutes būtina aiškinti viso Rom 9sk. kontekste, kitaip, išrovus jas iš konteksto, galima prieiti prie visiškai absurdiškų išvadų neturinčių nieko bendro nei su Rom 9sk. kontekstui , nei su visos Biblijos kontekstui.
Taigi, 20 eilutėje Paulius tęsdamas mintį apie Dievas malonę ir teisingumą užduoda klausimą:“ Ar gali žmogus, kuris yra nusidėjėlis prieštarauti Dievo sprendimams- teisti arba pasigailėti?“ Kitaip tariant čia klausiama : „Ar gali žmogus po to, kai sulaužė Dievo Įstatymą, paniekino Jo malonę, vis dar drįsti prieštarauti mylinčio ir gailestingo Dievo sprendimams jį bausti?“
Dievas suteikė Izraelio tautai tobula forma, kuria jie patys ir iškraipė ( Ez 16sk). Bet jie, po viso šito, vis tiek drįsta Dievo klausti :“ Kodėl Dieve mane toki kreivą padarei ?“. Tarytumei tai Dievas būtų kaltas dėl to, kad jie tokias patapo.

21 eil.- Paulius atsako į šį įžūlų jų klausimą: „Argi Dievas Jer 18:1-11 palyginime apie puodžių, neatskleidė savo valios apie tautas, tame tarpe ir apie Izraelį?
Jeremijo 18 sk. rašoma, kad Dievas liepia Jeremijai nueiti į puodžiaus namus. Jeremija nuėjęs mato, kaip puodžius žiedžia puodus. Ir jei puodas nesigaudavo, puodžius šį perdirbdavo į tokį, koks jam labiau patiko. Ir tada Dievas sako: „ Argi aš negaliu su Izraelio namais pasielgti kaip šis puodžius ?“ Ir toliau seka esminė mintis Jeremijo palyginime, kodėl puodžius taip pasirenka elgtis. Tai yra šios esminės minties kontekste ir reikia suprasti visą šį palyginimą apie puodžių ir jo pasirinkimą. Jer 18:7-10 parašyta : „Kartais pagrasinu kuriai nors tautai ar karalystei, kad ją išrausiu iš šaknų, suardysiu ir sunaikinsiu, bet jei ta tauta, kuriai grasinau, nusigręžia nuo savo nedorumo, aš pakeičiu savo mintį apie bausmę, kuria maniau ją nubausti. O kartais pažadu kuriai nors tautai ar karalystei, kad ją stiprinsiu ir duosiu žemės, bet jeigu ši tauta elgiasi nedorai mano akyse, neklausydama mano balso, aš pakeičiu savo mintį apie gera, kuriuo žadėjau ją laiminti.“
Tai yra visur čia akcentas dedamas į sąlygą:“Jei nusigręš tauta nuo savo nedorumo pakeisiu Savo nusistatymą” . Taigi būtent žmogaus pasirinkimas apsprendžia kaip su juo pasielgs Dievas ir kokiu puodu Jis kaip Puodžius jį laikys – ar puodu vertu sudaužymo ar puodu vertu stovėti garbingoje vietoje.

22 eil.- Ir jei Dievas nori parodyti savo rūstybę …
Kodėl Jis ją nori parodyti ? – nes Izraelio tauta, kai Dievas jai rodė malonę ir gailestingumą kiekvieną sykį tai ignoravo ir to nevertino, todėl dabar, to pasekmėje Dievas yra priverstas parodyti jiems savo rūstybę. Bet net ir rodydamas jiems savo rūstybę (Rom:9 23-27)Dievas juos myli ir rodo gailestingumą, kviesdamas atgailai ir žadėdamas surinkti ir išgelbėti likuti. Tai yra tuos, kurie atsilieps į jo teikiama malonę.
Taigi šiose eilutėse nieko nekalbama apie tai, kad Dievas sukuria kančios vietą tam, kad joje kažką kankintu, bet priešingai , Dievas rodo žūstančiam nuodėmininkui malonę ir kviečia šį nusigręžti nuo savo nedorumo, kad nereikėtų patirti pasekmes to savo kvailo pasirinkimo. Tai yra kad nereikėtų žūti , teisinga Dievo rūstybės teismo dieną.

Rasa, dar klausiate argi Dievas nesiuntė Tvano į pasaulį? – taip siuntė, bet ne todėl, kad Jam tai patiko, bet todėl, kad tai buvo pasekmė žmonijos pasirinkto nedorumo( Pr 6:5-8). Dievo valia yra išgelbėti žmogų, bet ši valia gali būti pakeista, jei žmogus sąmoningai atstumia Dievo malonę. Tada Dievas neina prieš žmogaus pasirinkimą, bet leidžia šiam patirti savo pasirinkimo pasekmes.
Kai mano vaikai dar buvo maži, už rimtus prasižengimus aš juos griežtai bausdavau. Bet dariau tai ne todėl, kad man patinka bausti vaikus ar todėl kad aš taip ėmiau ir sugalvojau, kad per savaitę, po kokį sykį, profilaktiškai, juos lupsiu. Ne, ir dar kartą ne. Aš baudžiau savo vaikus todėl, kad juos begalo mylėjau. Mano baudimas, tai buvo auklėjimo priemonė, kuri reikalinga tam, kad aš savo vaikus ateityje apsaugočiau nuo didesnių bėdų jų gyvenime. Tad nejau Dievas, kuris yra nepalyginami gailestingesnis elgtųsi kitaip ?

Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Apreiškimo knygoje 14:10 simbolių pagalba atskleidžiama, kad kada Dievas teis nedorėlius Jis duos jiems gerti neatmiešto vyno.
Senovėje Palestinos krašte dėl karšto klimato buvo sunku išlaikyti šviežias vynuogių sultis, todėl Izraelitai surinkę vynuogių derlių iš išspaustų vynuogių masės išgarindavo vandenį ir gautą žėlę palikdavo perrūgti. Šią žėlę supildavo į odinius susiūtus vynmaišius ir laikydavo juose. Vėliau nedidelį kiekį šios masės žmonės atskiesdavo didesniu kiekiu vandeniu, kad sumažintų alkoholio kiekį iki minimumo. Likęs nedidelis alkoholio keikis buvo puiki vandens dezinfekavimo priemonė. Neatmieštas vynas turėjo didelę alkoholio koncentraciją. Patarlėse 31:6 ir Talmude parašyta, jog neatmieštas vynas buvo duodamas nuteistam mirties bausme nusikaltėliui. Įvykdant mirties bausmę (užmėtant akmenimis) nuteistam nusikaltėliui duodavo išgerti šio stipraus gėrimo, kad jis apsvaigtu ir ne taip stipriai jaustų skausmą. Dievo neatmieštas įniršio vynas nurodo į neišvengiamą mirties bausmę nedorėliams, bet tuo pat metu ir atskleidžia, kad Dievas nenori, žmogui suteikti bereikalingo skausmo net jo mirties dieną.
Naglis Pivoriunas
Naglis Pivoriunas Rasa Venckiene, aš ne vadinu “grybais” žmonių. Tuo palyginimu pasakiau, kad tarp gerų minčių galima aptikti ir suvalgyti nuodingų, jei jų neatpažinti. Čia gana pavojingi tokie išmąstymai. Aišku Dievas ne laike ir žino kas yra kas ir ką jis pasirinks, bet ar tau duota teisė tai spręsti? Ir aišku, kad Dievas myli žmones sakydamas: pasirink gyvenimą, kad gyventi. O pavojus grėsmingas šitame paklydime tame, kad tai visiškai perkreipia Dievo įvaizdį ir atitinkamai tavo požiūrį į žmones bei save. Kaip tu galėsi mylėti savo priešus jei žinosi, kad Dievas jų nekenčia? Dievas myli visus, bet kiti tos meilės nepriima tuo pasmerkdami save prąžūčiai, kiti nepriima nes nesupranta ar dėl kitų priežasčių, bet vėliau pasimokys ir bus išgelbėti, sugrįš į Tėvo meilę. Ir mes tam ne teisėjai. Todėl Jis liepė augti geriems ir blogiems iki pjūties, kad kartais neišrauti gerų daigų kartu su piktžolėmis. Tą nustatys laikas, o tada jie patirs rūstybę, nes atstūmė Jo meilę ir Gyvenimą.
Rasa Raindrop
Rasa Raindrop Taip Remigijau, atleiskit pirm supainiojau vardus 🙂 Jus prapletet, paiskinot placiau minetas eilutes ir tas aiskinimas viviskai nesikerta su Deimanto aiskinimu. 🙂 visiskai tie patys akcentai apie Dievo malone ir gailesti, tiems kas nusigręžia nuo savo nedorumo, kas priima Kristaus auka. Taciau visgi nepaaiskinote placiau Rom 9. 22 ir 23 eilutes. Jug ten tikrai Dievas aiskiai sako, jog Jis daro skirtuma tarp savo vaiku ir Pasaulio. Ir tomis nelaimemis bei negandomis, kuriomis kartais apleidzia pasauli bei netikinciuosius Jis butent pabrezia ta skirtuma, kad tikintieji dziaugtusi turima malone, o beviltiski netikintieji. bent tai matydami, susimastytu. Tai taip pat sakoma aiskiai Is 20.5 `Nes Aš, Viešpats, tavo Dievas, esu pavydus Dievas, baudžiąs vaikus už tėvų kaltes iki trečios ir ketvirtos kartos tų, kurie manęs nekenčia..` Juk cia Dievas nesako, kad patys zmones save nusibaudzia, nevykdydami mano valios.. Aiskiai pasakyta – `As esu baudziantis..` Tai orientuota i tuos, kuriems be `smegenu sukretimo` neina atsigrezti i Dieva.. Manau tik todel Jis ir lieja savo rustybe. Ir visiskai nereiskia, kad Dievui taip elgtis patinka ar kad Jis tuo megaujasi (Deimantas to taipogi neteigia ir jokiomis rasto eilutemis nepagrindzia). Priesingai Dievo sirdis del to kraujuoja.. del to ir atidave mums vieninteli savo sunu. Esu girdejusi daug liudijimu, kuomet zmoniu Dievas klausia: `na kiek dar tau reikes duoti negandu? kad pagaliau i mane atsigreztum bei mano auka priimtum?` Negi Remigijau manot kad visi jie netikri? Jei Dievas taip daro, vadinasi kitaip negali. Turim priimti Dieva toki, koks Jis yra, o ne vien toki, koki noretume matyti. Aisku ir dziaugtis del Jo dovantos malones, bet ir Jo valios nepamirst vykdyt 🙂
Laima Briediene

Laima Briediene Rasa ,Jus cituojate Isej 20:5 ,bet kazkodel uzmirstate po to sekancia eilute . Butent ta ir daro “evangelistas” Deimantas Alekna ,isimdamas Rasto eilutes is konteksto ir tuo budu pamokslaudamas visai kita Dieva su kitu charakteriu ,siekdamas tik ibauginti zmones ir nemokydamas ,kaip isvengti Dievo rustybes .

Isej/Exo 20:5 Nesilenk prieš juos ir netarnauk jiems! Nes Aš, Viešpats, tavo Dievas, esu pavydus Dievas, baudžiąs vaikus už tėvų kaltes iki trečios ir ketvirtos kartos tų, kurie manęs nekenčia,
Exo 20:6 >>>>>bet rodąs gailestingumą iki tūkstantosios kartos tiems, kurie mane myli ir laikosi mano įsakymų. <<<<<

Laima Briediene

Laima Briediene Pamastykime apie sias Rasto vietas ,ar ne to turetume mokyti,islaikydami pusiausvyra ir parodydami tikraji Dievo charakteri ?

Deu 4:37 Jis mylėjo tavo tėvus, todėl išsirinko jų palikuonis ir išvedė iš Egipto savo didžia galia,
Deu 5:29 O, kad jie visuomet turėtų tokią širdį ir manęs bijotų bei laikytųsi mano įsakymų, tai jiems ir jų vaikams per amžius gerai sektųsi!
Deu 7:9 Žinok, kad Viešpats, tavo Dievas, yra ištikimas Dievas, kuris laikosi sandoros ir yra gailestingas Jį mylintiems bei Jo įsakymus vykdantiems per tūkstančius kartų.
Deu 7:10 Ir Jis atlygina tiems, kurie Jo nekenčia, juos sunaikindamas. Jis nedels, kad atlygintų tam, kuris Jo nekenčia.
Jer 32:39 Aš jiems duosiu vieną širdį ir vieną kelią, kad jie bijotų manęs, savo pačių ir savo vaikų labui.
Jer 32:40 Aš sudarysiu su jais amžiną sandorą, nesiliausiu jiems gera daręs. Aš įdėsiu į jų širdis savo baimę, kad jie nepaliktų manęs.
Joh 14:15 Jei mylite mane, laikykitės mano įsakymų.
Joh 14:21 Kas žino mano įsakymus ir jų laikosi, tas myli mane. O kas mane myli, tą mylės mano Tėvas, ir Aš jį mylėsiu ir pats jam apsireikšiu”. 1Jn 4:19 Mes mylime Jį, nes Jis mus pirmas pamilo.
1Jn 5:2 Iš to pažįstame mylį Dievo vaikus, kad mylime Dievą ir laikomės Jo įsakymų.
1Jn 5:3 Nes tai yra Dievo meilė – Jo įsakymus vykdyti. O Jo įsakymai nėra sunkūs.
2Jn 1:6 O meilė – tai gyventi pagal Jo įsakymus. Toks ir yra įsakymas, kurį girdėjote nuo pradžios: kad gyventumėte pagal jį.

Laima Briediene
Laima Briediene Beje ,pavadinimai “Evangelistai” ir “evangelistu kanalas” ipareigoja vesti zmones prie Evangelijos ,Gerosios naujienos .
O kas is tiesu yra ‘Geroji Naujiena’ Hebrajiskame ,biblijiniame kontekste ?
http://youtu.be/G2NWY4QZ69E?t=21m53s
Laima Briediene

Laima Briediene VISAS 1 Kor 15 skyriaus aiskina Evangelija :

1Co 15:1 Broliai, aiškinu jums Evangeliją, kurią jums paskelbiau, kurią jūs ir priėmėte ir kurioje stovite,
1Co 15:2 ir kuria esate išgelbėti, – jeigu jūs laikotės to žodžio, kurį jums paskelbiau; kitaip jūs įtikėjote veltui.
1Co 15:3 Pirmiausia jums perdaviau tai, ką pats gavau: kad Kristus numirė už mūsų nuodėmes pagal Raštus;
1Co 15:4 ir kad Jis buvo palaidotas, ir kad prisikėlė trečią dieną pagal Raštus;

PAPRASTAI CIA EVANGELIJOS AISKINIMAS IR BAIGIASI ,bet is tiesu cia nesibaigia ,skaitykime toliau :

1Co 15:22 Kaip Adome visi miršta, taip Kristuje visi bus atgaivinti,
1Co 15:23 tačiau kiekvienas pagal savo eilę: Kristus – pirmasis, vėliau – priklausantys Kristui Jo atėjimo metu.
1Co 15:24 Po to bus galas, kai Jis perduos karalystę Dievui Tėvui, sunaikinęs visas kunigaikštystes, visas valdžias ir jėgas.
1Co 15:25 Nes Jis turi valdyti, kol paguldys visus priešus po savo kojomis.
1Co 15:26 Kaip paskutinis priešas bus sunaikinta mirtis.
1Co 15:27 Nes “Jis visa paklojo Jam po kojų”. Bet kai Jis sako, kad visa paklota, tai savaime suprantama, kad išskyrus Tą, kuris Jam visa paklojo.
1Co 15:28 Kai Jam bus visa pajungta, tada ir pats Sūnus nusilenks Tam, kuris viską Jam pajungė, kad Dievas būtų viskas visame kame.
1Co 15:29 Kita vertus, ką darys tie, kuriuos krikštija už mirusiuosius? Jei iš viso mirusieji neprisikels, tai kam gi jie krikštijami už mirusiuosius?
1Co 15:30 Ir kodėl ir mes kas valandą esame pavojuje?
1Co 15:31 Prisiekiu savo pasididžiavimu – jumis, broliai, mūsų Viešpatyje Jėzuje Kristuje, jog aš kasdien mirštu!
1Co 15:32 Jei grynai kaip žmogus kovojau Efeze su laukiniais žvėrimis, tai kokia man iš to nauda? Jeigu mirusieji neprisikels, tai “valgykime ir gerkime, nes rytoj mirsime”.
1Co 15:33 Neapsirikite: “Blogos draugijos gadina gerus papročius!”
1Co 15:34 Pabuskite teisumui ir nenuodėmiaukite, nes kai kurie iš jūsų nepažįsta Dievo. Tai sakau jūsų gėdai.
1Co 15:35 Bet gal kas paklaus: “Kaip bus prikelti mirusieji? Su kokiu kūnu jie pasirodys?”
1Co 15:36 Kvaily! Ką tu pasėji, neatgyja, jei prieš tai nenumiršta.
1Co 15:37 Ir ką besėtum, tu sėji ne būsimąjį kūną, bet pliką grūdą, sakysime, kviečių ar kitokių javų.
1Co 15:38 Tuo tarpu Dievas duoda jam kūną tokį, koks Jam patinka, ir kiekvienai sėklai jos kūną.
1Co 15:39 Ne visi kūnai yra vienodi. Vienoks žmonių kūnas, kitoks gyvulių, kitoks žuvų ir kitoks paukščių.
1Co 15:40 Taip pat yra dangaus kūnai ir žemės kūnai, bet vienokia dangaus kūnų šlovė ir kitokia žemės kūnų.
1Co 15:41 Vienokia yra saulės šlovė, kitokia šlovė mėnulio ir dar kitokia šlovė žvaigždžių. Ir žvaigždė nuo žvaigždės skiriasi šlove.
1Co 15:42 Taip ir su mirusiųjų prisikėlimu. Sėjamas gendantis kūnas, prikeliamas negendantis.
1Co 15:43 Sėjamas negarbingas, prikeliamas šlovingas. Sėjamas silpnas, prikeliamas galingas.
1Co 15:44 Sėjamas sielinis kūnas, prikeliamas dvasinis kūnas. Yra sielinis kūnas ir yra dvasinis kūnas.
1Co 15:45 Taip ir parašyta: “Pirmasis žmogus Adomas tapo gyva siela”; paskutinysis Adomas – gyvybę teikiančia dvasia.
1Co 15:46 Bet ne dvasinis pirmiau, o sielinis, ir tik po to dvasinis.
1Co 15:47 Pirmasis žmogus – iš žemės, žemiškas; antrasis žmogus – Viešpats iš dangaus.
1Co 15:48 Koks buvo žemiškasis, tokie yra ir žemiškieji, o koks yra dangiškasis, tokie yra ir dangiškieji.
1Co 15:49 Ir kaip nešiojame žemiškojo atvaizdą, taip nešiosime ir dangiškojo atvaizdą.
1Co 15:50 Bet aš jums, broliai, sakau, kad kūnas ir kraujas nepaveldės Dievo karalystės, ir kas genda, nepaveldės to, kas negenda.
1Co 15:51 Aš jums atskleidžiu paslaptį: ne visi užmigsime, bet visi būsime pakeisti, –
1Co 15:52 staiga, viena akimirka, skambant paskutiniam trimitui. Trimitas nuskambės, ir mirusieji bus prikelti negendantys, o mes būsime pakeisti.
1Co 15:53 Nes šis gendantis turi apsivilkti negendamybe, ir šis marus apsivilkti nemarybe.
1Co 15:54 Kada šis gendantis apsivilks negendamybe ir šis marusis apsivilks nemarybe, tada išsipildys užrašytas žodis: “Pergalė prarijo mirtį!
1Co 15:55 Kurgi, mirtie, tavo geluonis? Kurgi, mirtie, tavo pergalė?”
1Co 15:56 Mirties geluonis yra nuodėmė, o nuodėmės jėga – įstatymas.
1Co 15:57 Bet dėkui Dievui, kuris duoda mums pergalę per mūsų Viešpatį Jėzų Kristų!
1Co 15:58 Todėl, mano mylimieji broliai, būkite tvirti, nepajudinami, visada gausūs Viešpaties darbais, žinodami, kad jūsų triūsas ne veltui Viešpatyje.

Laima Briediene
Laima Briediene Isgelbejimas…nuo ko ? Nuo pragaro ugnies ar nuo kazko kito ?
Idomios ,vertos demesio, mintys apie isgelbejima,apie pragara ir evangelizavima .
http://www.youtube.com/watch?v=S9fLVY3bjPU

Remigijus Rabikauskas
Remigijus Rabikauskas Rasa, dėl mano vardo nepergyvenkit aš ir pats neretai per neapsižiūrėjimą klystu 🙂
Mano komentaras nuo Deimanto skiriasi tuo, kad aš matau Dievą daranti kas tik įmanoma, kad išgelbėti žmogų nuo pražūties, o Deimanto pasisakyme iš žvelgiu Dievą, kuris grasiną nepaklusniesiems ir yra šališkas, nes viską tipo nulemia iš anksto.
……………………
Išj 20:5 reikia suprasti kitų Biblijos eilučių kontekste, kitaip gausime iškreiptą vaizdą. Pavyzdžiui paskaitykim Ezech 18:19,20 “Jūs klausiate: ‘Kodėl sūnus neturėtų kentėti dėl tėvo kaltės?’ Todėl, kad sūnus darė, kas yra teisinga ir teisu, – visų mano įstatų laikėsi, – todėl jis tikrai bus gyvas! Žmogus, kuris nusideda, turi mirti. Vaikas nekentės už tėvo kaltę nei tėvas nekentės už vaiko kaltę. Teisiojo teisumas bus jam įskaitytas, ir nedorėlio nedorumas bus jam įskaitytas.”
Taigi išėjimo 20:5 kalbama apie nuodėmės pasekmes, kurios atsilieps vaikui ( pvz.: genetiškai -alkoholiko vaikai yra linkę į alkoholizmą, o morališkai – ateisto vaikai yra linkę į ateizmą) , bet ne apie tai, kad Dievas baus niekuo nekaltą vaiką dėl to, kad tėvas darė kažką negerai.
Mes visi nešam Adomo padarytos nuodėmės pasekmes- mes sergam ir mirštam, bet nei viena iš mūsų nesame atsakingas už Adomo padarytas nuodėmes ir Dievo teisingame teisme atsakysim tik už savo padarytas kaltes.
…………………..
Kas dėl liudijimu, tai jie yra asmeniniai žmonių pergyvenimai išsakyti per savo supratimo prizmę. Aš negaliu teigti, kad jie netikri ar tikri, bet galiu juos lyginti su Dievo Žodžiu ir pagal Dievo Žodį juos vertinti. Žmonės patyria skausmą ir kančią dėl skirtingų priežasčių – tai gali būti Adomo nuodėmės pasekmė (įvairios genetinės ligos, žemės drebėjimai, mirtis) tai gali būti kitų žmonių netinkamas pasirinkimas ( išprievartavimai, žmogžudystės, skurdas), tai gali būti pačio žmogaus netinkamas pasirinkimas (narkomanija), tai gali būti piktojo veiklos rezultatas (apsėdimai), o gali būti ir Dievo auklybos dalis. Bet kaip jau minėjau Dievas auklėdamas žmogų niekada nesuteiks jam skausmo daugiau nei to reikia ir tai niekuomet nebus Jo emocijų ar kažkokio šališko pykčio pasekmė.

Rasa Raindrop
Rasa Raindrop Cia viskas matau priklauso nuo to koki konteksta pasirenki ir pro kokio konteksto akinius viska matai. As tiesiog meginu nusiimti bet kokiu kontekstu akinius ir priimti bei matyti Dieva visapusiska, su visomis jo savybemis, toki koks Jis yra, nepriklausomai nuo to koki noreciau Ji matyti. Kartais net soka smegenine gauna, kai asmeniniai isivaizdavimai su Jo realybe nesutampa. Kasdien vis naujai Ji patiriu ir nenustoju stebetis. Juo daugiau pazistu, juo labiau Jis dar nepazintas atrodo.. Ir jau supratau, kad Jo rustybe yra rodoma tiems kas jos nusipelne, lygiai kaip ir meile bei malone.. ir nei viena Jo savybe viena kitos nepaneigia bei viena kitai nepriestarauja, o presingai – papildo. Viskas ka daro Dievas yra teisinga, net jei Jis kazka is anksto jau buna nusprendes, ir net jei tau siuo metu del to skauda ar nepatinka.. Jis zino, kas taves laukia po to 🙂 Kai kuriu, jei Dievas nesupurtytu, tai taip ir pragyventu patenkinta savo gyvenimeli.. AISKU kad Jo meiles ir malones daug dug daug kartu daugiau.. bet faktas kad ir kitos Jo savybes egzistuoja. Ir jei kazkas kalba tik apie 1 Jo savybe, dar . nereiskia kad klysta, tiesiog butent tai tam zmogui atverta. Tik tiek tenorejau pasakyti. Kiekvienam savo savo laiku.